Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak poprawnie wykonywać przysiady?

przysiady

Niegdyś było to ćwiczenie, z którym stykaliśmy się na lekcjach wychowania fizycznego w szkołach. Mowa jest o przysiadach, które dzisiaj znajdują się w programach różnych programów treningowych. I jest to jak najbardziej słuszne, ponieważ tak naprawdę dzięki owym przysiadom możemy osiągnąć bardzo wiele, jest to ćwiczenie pozwalające nam na zrealizowanie różnych celów treningowych.

Prawidłowe wykonywanie przysiadów

Warunkiem niezbędnym jest jednakże prawidłowe wykonywanie owych przysiadów. W tym względzie jednakże nie każdy ma odpowiednią wiedzę i tym samym nie każdy w sposób prawidłowy wykonuje przysiady. To tymczasem jest bardzo ważne, gdyż przecież chodzi o skuteczność. Jak zatem wykonywać owe przysiady, aby dawały nam one oczekiwany skutek? Plecy powinny być przez cały czas wyprostowane, a biodra powinny być wygięte do tyłu w taki sposób, aby brzuch był ustawiony pod kątem 60 stopni w stosunku do ud. Jeśli chodzi o nogi, to one w pełnym przysiadzie powinny być usytuowane pod kątem prostym.

O czym powinniśmy jeszcze pamiętać?

Mięśnie brzucha powinny być napięte, a ręce wyciągnięte nieco do góry podczas przysiadu i opuszczane podczas wstawania. Powierzchnia stopy oczywiście powinna w całości dolegać do podłoża, a kolana nie mogą przekroczyć linii palców w stopach. Tak wykonywane przysiady mogą nam pozwolić osiągnąć bardzo wiele, w tym głównie chodzi nam o wymodelowanie naszych pośladków, gdyż jest to jedno z najbardziej skutecznych ćwiczeń fizycznych w tym względzie, a do tego to dosyć proste ćwiczenie.

Opracowane przez: Aneta R.