Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak powinno wyglądać odrobaczane dzieci?

robaki u dzieci

W wielu europejskich krajach odrobaczanie dzieci jest na porządku dziennym. Lekarze zalecają taki proceder raz, dwa razy do roku, zwłaszcza w okresie jesiennym, gdzie powoli żegnamy się z piaskownicą, która jak wiemy jest istnym inkubatorem wszelkiego rodzaju pasożytów i licznych bakterii.

Nieobowiązkowe odrobaczanie

W Polsce odrobaczanie dzieci nie jest obowiązkowe, a wielu lekarzy wręcz odmawia przepisania dziecku odpowiedniego środka, jeśli brakuje dowodów na istnienie pasożytów. Tymczasem statystyki wyglądają tak, że znaczna większość naszej populacji ma pasożyty, których można się w łatwy sposób pozbyć. Mało skutecznym, a nawet niebezpiecznym procederem jest walka z pasożytami za pomocą ziół. Działają one tylko w momencie ich zastosowania, co oznacza, że po kuracji objawy natychmiast wracają. Ich słabe działanie powoduje, że powstałe w ten sposób nieprzyjazne środowisko sprawia, że jajeczka pasożyty przemieszczają się  inne odcinki naszych układów. Może w ten sposób dojść nawet do zakażenia całego organizmu.

Najlepsze odrobaczanie

Farmakologiczne środki przeciw pasożytnicze działają niszcząco na układ nerwowy owych pasożytów, co powoduje ich unieruchomienie i wydalenie z kałem. Niestety nie działają one na larwy, które nie mają jeszcze ukształtowanego w pełni systemu neurologicznego. Na larwy i nierozwinięte jeszcze pasożyty świetnie działa druga grupa środków do odrobaczania. Powodują one zaburzenia w systemie wchłaniania przez pasożyty glukozy, co powoduje ich śmierć. Przed zastosowaniem należy zapoznać się ze skutkami ubocznymi, które mogą wystąpić i wcale nie są rzadkością.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *