Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak prawidłowo dbać o poduszki ortopedyczne z pianki?

Jak dobrać najlepszą poduszkę ortopedyczną?

Poduszki ortopedyczne przeznaczone do spania to produkty, które w dużej mierze są niezastąpione. Chronią one przed wadami kręgosłupa oraz powodują uzyskanie większego komfortu snu. Specjalistyczne poduszki ortopedyczne są produktem wykonanym z pianki poliuretanowej lub też z pianki termoplastycznej. Poduszka ortopedyczna jest produktem, który pozwala ułożyć kręgosłup w pozycji neutralnej, w której zachowa on swoją naturalną krzywiznę. To skutkuje brakiem napięć mięśniowych, naprężeń oraz nadmiernego nacisku na rdzeń kręgowy, na poszczególne kręgi oraz krążki międzykręgowe. Krążki międzykręgowe w ten sposób szybciej podlegają uwodnieniu, mięśnie nie są obciążone, a człowiek może się w pełni zrelaksować w trakcie swojego snu.

Dla kogo przeznaczone są poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne mogą być stosowane niemalże przez każdego. Mowa zarówno o osobach, które już mają pewne problemy z kręgosłupem i chcą ten stan nieco odwrócić. Mowa jest także o osobach, które skutecznie chcą zapobiegać bólom pleców, skrzywieniom kręgosłupa, które chcą uzyskać większy komfort snu. W zasadzie to jedyną grupą osób, którym nie zaleca się stosowania specjalistycznych poduszek ortopedycznych są dzieci do lat dwóch. W ich przypadku bowiem taka poduszka nie będzie spełniała swojej roli.

Dobór poduszki ortopedycznej do spania

Mówiąc o kwestii właściwego doboru poduszki ortopedycznej do spania, należy w głównej mierze wskazać na jej jakość. Na rynku mamy do czynienia z wieloma podróbkami, które kuszą niską ceną. Jednakże nie zapewniają one jakości. Dlatego też zaleca się kupowanie tego rodzaju produktów tylko i wyłącznie w profesjonalnym sklepie medycznym. Tam można liczyć nie tylko na certyfikowane produkty, ale także na profesjonalne doradztwo w zakresie właściwego doboru poduszki. Ten produkt nie może być kupowany dowolnie. Przy jego wyborze należy bowiem wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • – pozycja, w której dana osoba najchętniej śpi
  • – wagę oraz wzrost danej osoby
  • – szerokość barków, którą mierzy się od podstawy szyi aż do głowy kości ramiennej

Mówiąc o owym doborze poduszki ortopedycznej do spania, należy także wskazać na materiał, z którego jest ona wykonana. Tutaj należy wskazać na piankę poliuretanową lub też na piankę termoplastyczną. Poduszki z pianki poliuretanowej są nieco tańsze, ale nie zapewniają tak dużej trwałości oraz takich dobrych efektów jak poduszki wykonane z pianki termoplastycznej. Te drugie to koszt w granicach 50 do 200 złotych, ale jest to wydatek bardzo opłacalny. Taka poduszka jest trwalsza i zapewnia komfortowy, zdrowy sen przez wiele lat.

Zasady użytkowania

Trwałość poduszki ortopedycznej w dużej mierze zależy oczywiście od tego, jak jest ona użytkowana. Niemniej jednak jeśli jest to produkt profesjonalny opatrzony stosownym certyfikatem, to owa trwałość jest gwarantowana. Taka gwarancja zazwyczaj jest udzielana na dwa lub na pięć lat w zależności od konkretnego producenta oraz konkretnego modelu poduszki ortopedycznej. Profesjonalne poduszki ortopedyczne do spania posiadają wypełnienie ze specjalistycznej pianki, ale zewnętrzną powłokę stanowi poszewka wykonana zazwyczaj z bawełny. Tym samym owa zewnętrzna powłoka jak najbardziej nadaje się do prania w określonych warunkach, w określonej temperaturze. Poszewki na poduszki ortopedyczne można oczywiście zmieniać po pewnym czasie.

Aby zapewnić takiej poduszce świeżość, można oczywiście wystawiać ją na balkon w słoneczny dzień, aby tej świeżości mogła nabrać. Poza tym powinna ona po prostu być położona na łóżku. Z jednej poduszki ortopedycznej powinna korzystać tylko i wyłącznie jedna osoba, a tym samym nie należy tym produktem się wymieniać, ponieważ wówczas nie będzie on spełniał swojej roli.

Poduszki ortopedyczne do spania są produktem, który w sposób wydatny może poprawić jakość snu człowieka i może pomóc w zlikwidowaniu lub też w zapobiegnięciu powstawania bólu pleców, które wielu osobom bardzo mocno czasem dają się we znaki i jest to obecnie problem prawie każdego.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *