Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak szybko się zregenerować po treningu?

regeneracja mięśni

Kiedy regularnie ćwiczysz, zaś twoje treningi są po prostu trudne i męczące, możesz borykać się ze zmęczeniem a tym samym warto wiedzieć w jaki sposób szybko zregenerować swój organizm. Doskonale pomogą nam w tym sauna, basen i masaż.

  • Sauna – Jeśli korzystamy regularnie z sauny wówczas znacznie poprawi ona pracę naszego całego układu immunologicznego. Sauna zabija wirusy i bakterie, a tym samym poczuć się naprawdę zdrowo i w pełni sił. Sauna poprawi nasze samopoczucie kiedy jesteśmy przeziębieni, mamy katar czy też właśnie nabiera nas grypa. Oczywiście aby była skuteczna, po seansie należy od razu zastosować gorący i zimny naprzemienny prysznic. Sauna poprawi nasze ukrwienie a także sprawi, że napięte mięśnie staną się rozluźnione. Tym samym jest ona idealnym sposobem aby przynieść ulgę i regenerację dla naszego ciała, nawet po bardzo trudnym treningu.
  • Basen również jest pomocny po wyczerpującym treningu. Dzieje się tak dlatego że w czasie kiedy pływania angażujemy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dzięki pływaniu znacznie skrócimy czas regeneracji naszego ciała. Dodatkowo basen polecany jest wówczas kiedy cierpimy na schorzenia kręgosłupa.
  • Masaż to bez wątpienia ogromna ilość zalet. Działa on rozluźniająco, leczniczo, relaksująco, a także przygotowuje nas do podjęcia większego wysiłku fizycznego. Oczywiście masaż świetnie wpływa na naszą skórę, stawy, czy też tkankę mięśniową. Masaż doskonale dotlenia nasze mięśnie, co sprawia, że następuje ich szybsza regeneracja po treningu.
Opracowane przez: Aneta R.