Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak uzupełnić brakujące zęby?

Jak uzupełnić brakujące zęby?

Pełne uzębienie jest niezwykle ważne dla naszego codziennego komfortu. Wpływa nie tylko na prawidłowe rozdrabnianie pokarmu, który odgrywa ważną rolę w układzie trawiennym, ale także znacząco przekłada się na kontakty międzyludzkie. Niestety nadal wiele osób odwiedza gabinet stomatologiczny, dopiero wtedy, gdy ząb bardzo boli.

Brak regularnego przeglądu uzębienia może przełożyć się na to, że konieczne będzie usunięcie zęba. Do takich sytuacji dochodzi również w przypadku zdarzeń losowych, gdy stracimy zęby np. w wypadku. Jak uzupełnić brakujące zęby? Czym są implanty zębowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, przedstawiamy w naszym najnowszym artykule.

Implanty zębów: kiedy warto rozważyć tę opcję?

Dla wielu pacjentów, którzy utracili korzeń zęba oraz jego koronę, najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe. Wynika to z tego, że dają możliwość pełnego odwzorowania zdrowego zęba, a ponadto nie ma żadnych ograniczeń związanych z ich zastosowaniem. Chociaż implantologia na całym świecie z roku na rok coraz bardziej się rozwija, warto pamiętać o tym, że tylko profesjonalna klinika stomatologiczna, jest w stanie wykonać tego typu zabieg na najwyższym poziomie.

Czy implanty to bezpieczne rozwiązanie?

Osoby posiadające ubytki uzębienia, które odwiedzają kliniki stomatologiczne, bardzo często pytają dentystów o to, czy implanty to bezpieczne rozwiązanie.  Należy podkreślić, że implanty zębowe wytwarza się z tytanu, który jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. Zatem nie ma żadnego ryzyka, że zostanie potraktowany, jak ciało obce. Ponadto, jest to rozwiązanie trwałe, więc już raz wykonane, będzie spełniać swoją funkcję przez lata. Dlatego nie ma powodu do tego, aby obawiać się implantów.

Ubytki uzębienia: pozostałe możliwości

Oczywiście istnieją jeszcze inne możliwości, które pozwalają uzupełnić ubytki. W przypadku mniejszych problemów, wielu specjalistów zaleca np. licówki, czyli cienkie nakładki, które cementowane są na zewnętrznej powierzchni zębów. Mają za zadanie przede wszystkim ukryć niedoskonałości, które występują z uwagi na pęknięcia, czy przebarwienia. Kolejną opcją mogą być korony na zęby lub most protetyczny, jednak w przypadku tych rozwiązań efekt wizualny, może znacząco różnić się od tego, który uzyskamy w przypadku implantów.

Bez względu na to, z jakiego rozwiązania skorzystamy, kluczowe jest to, aby wybierać profesjonalne gabinety stomatologiczne, które specjalizują się w danej dziedzinie np. implantologii.

Klinika Soldent – nowoczesna klinika implantologii.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *