Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak wybrać dobrego psychologa we Wrocławiu?

Jak wybrać dobrego psychologa we Wrocławiu?

Z wieloma problemami powstającymi w naszej psychice nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Przyczyn jest wiele, niektóre z nich gromadzimy i trzymamy w sobie od wielu lat. Jednym z ostatnich zdarzeń na świecie, które wywołało ogromną ilość strachu i stresu u ludzi, jest pandemia koronawirusa. Fundamentem poradzenia sobie z problemami jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, które nie tylko pokieruje naszym leczeniem, lecz w pierwszej kolejności będzie w stanie odpowiednio zdiagnozować przyczynę leżącą u podstaw problemu. Jeśli potrzebny jest dobry psycholog Wrocław posiada bardzo szeroką ofertę specjalistów.

Trzeba rozróżnić psychologa od psychoterapeuty

Jeżeli poszukujesz specjalisty na terenie Wrocławia, od czego zacząć? Na pewno od określenia tego, kogo będziesz poszukiwać. Zawody psychologa i psychoterapeuty są w naszym kraju bardzo często używane zamiennie, chociaż jest to błąd. Do psychologa zgłosisz się przede wszystkim z problemami związanymi z troskami dni codziennego, ze smutkiem po zakończeniu związku, utratą pracy czy też z lękiem przed ogólnoświatową pandemią. Nie będzie on jednak w stanie przepisać leków na receptę.

Wiesz już, że poszukujesz psychologa na terenie Wrocławia. Co dalej?

Zwróć uwagę na certyfikaty i specjalizacje

Poszukując odpowiedniego psychologa dla siebie zwróć uwagę na to, w czym się dana osoba specjalizuje. Zapewne do innej osoby udasz się w przypadku depresji poporodowej, a do kogo innego w przypadku problemów z uzależnieniami. Oferta na lokalnym rynku wrocławskim jest szeroka, psychologów jest wielu, nie decyduj się na pierwszą lepszą osobę czy ofertę. Możesz również skorzystać z polecenia znajomych, ale pamiętaj – relacja z psychologiem jest dość intymna, i nie każdy będzie dogadywać się z każdym. Każdy psycholog podchodzi do pacjenta z pełnym profesjonalizmem i empatią, jednak każdy pacjent ma swoje indywidualne potrzeby.

Jeśli już masz kilku specjalistów na oku, i nie wiesz jak jeszcze bardziej zawęzić swój wybór, zwróć uwagę na posiadane certyfikaty i szkolenia. Być może dany psycholog ma własne publikacje na interesujący Cię temat, lub udziela się na konferencjach? Warto o tym poczytać.

Jeśli w dalszym ciągu nie jesteś w stanie wybrać psychologa dla siebie, zwróć uwagę na doświadczenie.

Warto spojrzeć na doświadczenie i staż pracy

Staż pracy bezpośrednio łączy się z doświadczeniem. Ilość przepracowanych lat to więcej możliwości obcowania z różnymi przypadkami. Lekarze, którzy mają za sobą długie lata praktyki, szybciej są w stanie stawiać diagnozy i łatwiej rozwiązywać problemy. Psycholog o bogatym doświadczeniu miał do czynienia z wieloma osobami o różnych charakterach. Będzie z większym prawdopodobieństwem w stanie się z Tobą dogadać, zrozumieć potrzeby i problemy. Łatwiejsza komunikacja pomiędzy wami może przyspieszyć proces terapeutyczny.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

  2 komentarze

  1. Антон pisze:

   Nie bralbym tez pod uwage nachalnej reklamy czy jakosci banerow reklamowych i wszelkich hasel reklamowych w stylu najlepsza psychologia we Wroclawiu czy w Polsce. Prywatne szkoly maja budzety reklamowe kilkaset razy wieksze niz np. nasz Instytut i wszelkie inne instytuty na panstwowych uniwersytetach. Dlatego warto madrze wybrac studia, oddzielajac reklame od rzeczywistosci.

   • ZdrowyWrocław pisze:

    Artykuł traktuje akurat o wyborze psychologa dla siebie, nie o kierunku studiów. Ale dzięki za komentarz, być może ktoś uzna go za pomocny, bo może akurat będzie myślał o studiach w tym kierunku 😉

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *