Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Jak dobrać najlepszą poduszkę ortopedyczną?

Chcemy się dobrze wyspać. Dziś jednak o to coraz trudniej. Zwłaszcza, że przy nienormowanym czasie pracy potrzebuje więcej zdrowego wypoczynku. W związku z tym trzeba zadbać nie tylko o ilość, ale i jakość snu. Na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne, które cieszą się dużym zaufaniem. Aby pomagały muszą być odpowiednio dobrane – w przeciwnym razie będą szkodzić.

Poduszki ortopedyczne – co dają?

Dzięki nim budzisz się bez uczucia sztywności i bóli kręgosłupa, szyi, oraz karku. Poduszki ortopedyczne pozwalają za zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej, neutralnej pozycji. Kolejne zalety – są wygodne i łatwe w utrzymaniu. Ich estetyka powoduje, że doskonale pasują do każdej sypialni.

Co brać pod uwagę przed ich kupnem?

Głównie wzrost i waga. Ważna jest również szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Najważniejszą informacją jest pozycja w której zasypiasz.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Wyróżniamy głównie trzy rodzaje. Poduszka w kształcie wałka jest dla osób śpiących na boku. Śpiący na plecach powinni kupić poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszka w kształcie gwiazdy to opcja dla zasypiających na brzuchu.

Istotne w jakim celu używasz

Aktualnie na bóle, czy schorzenia kręgosłupa skarżą się coraz młodsi pacjenci. Między innymi siedzący może powodować problemy z plecami. Z poduszek ortopedycznych więc korzysta się nie tylko jako dodatkowej formy rehabilitacji. Sprawdzają się również jako profilaktyka. Najważniejszym elementem poduszek ortopedycznych jest pianka z której jest wykonana. Dzięki niej poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku. To powoduje, że służy nam przez długi czas.

Rodzaje pianek

Może być ich wiele. Często wymieniane są dwa rodzaje.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Pianka poliuretanowa – przeznaczona dla osób nie mających problemów z kręgosłupem. Ten rodzaj pianki nie wymaga dopasowania do kształtu szyi. Zapewnia natomiast doskonałą wentylacje. To doskonały wybór dla osób dbających o profilaktykę.

Pianka termoplastyczna – dla osób, które cierpią na schorzenia kręgosłupa. Tym samym odczuwają bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Tego typu pianki dają pełne podparcie głowy i równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę. Termoplastyczna pianka nie odkształca się. Reagują na temperaturę ciała i dopasowują się do pozycji w czasie snu.

Cena poduszki ortopedycznej zależna jest od materiału z jakiego jest wykonana. Kupując je inwestujesz jednak w zdrowie swoich pleców.