Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak wybrać strój do biegania – praktyczne wskazówki

Jak wybrać strój do biegania – praktyczne wskazówki

Coraz szersze grono osób przekonuje się do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. To idealna opcja dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie i kondycję, a także przyjemnie spędzić czas. Jeśli ma się ochotę regularnie biegać, warto się do tego wcześniej przygotować. Przydatny może się okazać odpowiedni strój. Czym powinny wyróżniać się ubrania dla biegaczy? O czym pamiętać podczas poszukiwań nowej garderoby? Kilka wskazówek przedstawimy poniżej.

Dlaczego trzeba dobrać odpowiedni strój do biegania?

Bieganie do aktywność fizyczna uprawiana przez sporo osób. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu, jest ogólnie dostępna i praktykowana przez ludzi w różnym wieku. Aby jednak sprawiała pełną przyjemność, warto zadbać o to, w czym się biega.

Jakie powinny być ubrania dla biegaczy? Przede wszystkim dopasowane do konkretnej sylwetki. Niezbyt luźne, ale też nie za ciasne, co mogłoby krępować ruchy i utrudniać poruszanie się, a niekiedy nawet prowadzić do bolesnych otarć skóry. Za mała odzież potrafi nawet ograniczać krążenie krwi, co niejednokrotnie prowadzi do bólu mięśni, a nawet urazów. Warto zatem szukać sportowych produktów dla swojej sylwetki. Nieco większe modele oferuje na przykład sklep: DuzyLolek.pl.

Dobra odzież do biegania musi sprawnie odprowadzać wilgoć z ciała oraz gwarantować właściwą regulację temperatury (chłodzić latem i zapewniać ciepło zimą). W okresie letnim świetnie sprawdzają się jasne koszulki i spodenki, które odbijają światło, zapewniając większy komfort i przyjemność z biegania.

Woda w kolanie - chirurg czy ortopeda?

Bieganie o każdej porze roku – warstwy stroju dla biegaczy

Jakie ubrania powinny znaleźć się w szafie biegacza? Warto ubierać się warstwowo zwłaszcza w okresie zimowym. Tuż przy skórze powinna się znaleźć bielizna termiczna. Na nią nakłada się bluzę i spodenki lub legginsy, które chronią organizm przed wychłodzeniem. Ostatnią warstwą jest kurtka, zabezpieczająca przed opadami deszczu lub śniegu.

W okresie letnim natomiast podstawowy strój biegacza powinien składać się z lekkiej koszulki z krótkim rękawem i spodenek lub legginsów. Tkaniny wykorzystane do ich produkcji powinny gwarantować dobry przepływ powietrza. W chłodniejsze dni można zarzucić bluzę, by uchronić ciało przed nadmiernym wychłodzeniem.

Nie zapominajmy także o wygodnych butach z elastyczną, ale nieco grubszą podeszwą i dobrą amortyzacją. Muszą być one dopasowane do stopy oraz podłoża, po którym się biega.

Dodatkowe akcesoria – co może się przydać?

Co jeszcze może się przydać biegaczowi? Wszystko zależy od pory roku. W zimie warto zaopatrzyć się w rękawiczki, czapkę lub opaskę i szalik bądź komin, chroniące przed chłodem. W lecie natomiast bardzo przydatne okazują się okulary przeciwsłoneczne, czapka lub opaska, zabezpieczające przed palącymi promieniami słonecznymi.

Oprócz tego można zabrać ze sobą wygodny plecak, w którym znajdzie się miejsce na telefon, butelkę z wodą, dokumenty. Zamiast niego przydatny może się też okazać praktyczny pas z wygodnymi przegródkami, zapewniając pełną swobodę ruchów i łatwy dostęp do wszystkich akcesoriów.

Idealny strój do biegania – podsumowanie

Odpowiedni strój do biegania podnosi komfort i zapewnia bezpieczeństwo osobie pragnącej aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Odzież powinna być dobrana do konkretnej pory roku, ale też indywidualnych potrzeb sportowca. Wówczas sprawdza się najlepiej i gwarantuje wysoką satysfakcję podczas każdego treningu.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *