Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak wybrać wózek inwalidzki?

Różnego rodzaju choroby oraz urazy powodują, że człowiek może nie mieć możliwości, aby się swobodnie poruszać. Problemy z poruszaniem się powodują, że należy wówczas sięgnąć po wózek inwalidzki. Powstaje jednak pytanie, jaki wózek będzie odpowiedni i jaki będzie spełniał wymagania oraz oczekiwania danej osoby? Przede wszystkim ów wózek inwalidzki można kupić, ale można także go wypożyczyć.

Cechy dobrego wózka inwalidzkiego

Kupując lub wypożyczając wózek inwalidzki należy zwrócić uwagę na jego dopasowanie do danej osoby, na jego szczególne cechy. Jednym z bardziej istotnych aspektów jest wytrzymałość takiego wózka inwalidzkiego. Warto postawić na sprzęt, którego rama jest wykonana ze stali, a w której dodatkowo mamy umieszczony krzyżak. Dzięki temu można mieć pewność, że wózek jest stabilny, że ma odpowiednią sztywność. Odnosząc się do tapicerki, istotnym elementem jest materiał, z którego została ona wykonana. Materiał powinien dawać się bardzo łatwo zmywać, aby w łatwy sposób móc usunąć wszelkie zabrudzenia.

Kolejnym z elementów jest możliwość szybkiego złożenia oraz rozłożenia takiego wózka. Dzięki zastosowaniu specjalnych szybkozłączek wózek taki można nie tylko szybko złożyć, ale równocześnie też można mówić o bardzo łatwym jego transporcie w samochodzie. Niewątpliwie również należy zwrócić uwagę na podnóżki. Dzięki zastosowaniu odchylanych oraz demontowanych podnóżków, które dodatkowo posiadają funkcję regulacji wysokości, mamy dużą swobodę w ułożeniu na nich swoich nóg. Oczywiście nie można także nie zwrócić uwagi na taki aspekt jak hamulce, które powinny być sprawne.

Kupując lub wypożyczając wózek inwalidzki zwracamy uwagę na:

– materiał, z którego wykonana jest jego rama

– materiał, z którego jest wykonane siedzisko oraz jego rozmiary

– całkowitą masę wózka inwalidzkiego – nie powinien być zbyt masywny oraz zbyt ciężki, aby nie sprawiać dodatkowych problemów

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego

Decydując się na wypożyczenie wózka inwalidzkiego, warto jest zwrócić uwagę na takie aspekty jak cena wypożyczenia, możliwość dowozu do klienta, bezpłatny serwis oraz możliwość odbioru sprzętu od klienta w momencie, gdy nie jest on już potrzebny. Między takie właśnie warunki oferuje sklep rehabilitacyjny Visamed. Każdy wózek inwalidzki powinien być oczywiście dobierany w sposób indywidualny. Każda osoba ma nieco inne wymagania, które w dużej mierze zależą od schorzenia, z którym się ona boryka jak również od własnych preferencji i upodobań, przyzwyczajeń.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *