Medycyna niekonwencjonalna staje się coraz bardziej popularna, a wiele osób decyduje się korzystać z jej różnorodnych form podczas wsparcia leczenia lub diagnostyki niektórych przypadłości. Do takich metod należy m.in. terapia biorezonansem, która wspiera funkcjonowanie organizmu i łagodzi bóle różnego pochodzenia. Badanie biorezonansem jest całkowicie bezpieczne i pozwala zyskać wiele korzyści zdrowotnych. Na czym polega biorezonans i kiedy warto go wykonać?
Czym jest terapia biorezonansowa?
Biorezonans stanowi formę medycyny niekonwencjonalnej, która wykorzystuje nowoczesną technologię drgań elektromagnetycznych. Wyróżnia się dwie główne możliwości zastosowania biorezonansu. Pierwszą z nich jest diagnostyka polegająca na wykonaniu testów obciążeń organizmu m.in. patogenami, grzybami, bakteriami, wirusami, metalami ciężkimi, a także alergenami.
Do badania wykorzystuje się specjalistyczny aparat pozwalający przeprowadzić analizę energetyczną ciała. Podczas terapii urządzenie na podstawie wzorców częstotliwości określa w organizmie obecność substancji o negatywnym działaniu. Na tym etapie rozpoczyna się drugi sposób wykorzystania biorezonansu – w wyniku transmisji fal elektromagnetycznych czynniki obciążające organizm zostają usuwane, a komórki w ciele synchronizują się i powracają do normy.
Jak przygotować się do badania biorezonansem?
Przed przystąpieniem do badania biorezonansem w pierwszej kolejności specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad dotyczący jego stanu zdrowia oraz występujących dolegliwości. Następnie planuje przebieg terapii, która jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna. Do badania diagnostycznego wykorzystuje się specjalistyczne elektrody, biotensor oraz punktoskop.
Badania rozpoczyna po umieszczeniu w dłoniach pacjenta elektrody płytkowej. Między nią a biotensorem wytwarza się pole elektromagnetyczne, które pozwala przeprowadzić dokładny odczyt. W tym celu stosuje się zintegrowaną sondę, kolejno podłączając do niej różne ampułki z alergenami. Przy ich użyciu można ocenić stopień obciążenia organizmu oraz rozpocząć proces oczyszczania.
Kiedy warto umówić się na terapię biorezonansem?
Terapia biorezonansowa to doskonała alternatywa dla kosztownych wizyt u alergologów, które nie przynoszą oczekiwanych efektów. Dzięki tej formie medycyny niekonwencjonalnej możesz potwierdzić (lub wykluczyć) obecność alergii na wybrany czynnik i przywrócić organizmowi fizjologiczną równowagę. Badanie polecane jest także przy diagnostyce boreliozy oraz innych chorób wywoływanych przez kleszcze i pasożyty. W terapii biorezonansowej mogą wziąć udział osoby w każdym wieku (nawet dzieci poniżej 3. roku życia). Standardowy czas jednej sesji wynosi od 60 do 90 minut.
Gdzie wykonać biorezonans we Wrocławiu?
We Wrocławiu z terapii biorezonansowych możesz skorzystać w Centrum Medycyny i Trychologii Biomedika. Specjaliści wykonują badanie obciążeń organizmu przy użyciu nowoczesnego aparatu Bicom Optima. W ofercie centrum dostępne są testy obciążeń wobec m.in.:
- pleśni,
- grzybów,
- wirusów,
- KTT,
- minerałów,
- szczepionek.
Centrum Biomedika łączy specjalistów z różnych dziedzin. Poza badaniem terapeutycznym na miejscu możesz skorzystać ze wzmocnienia organizmu w postaci kroplówek witaminowych, a także otrzymać wsparcie dietetyka i doświadczonych trychologów. Więcej na temat gabinetu trychologicznego znajdziesz na stronie: https://biomedika.com.pl/gabinet-trychologii/.