Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak zapewnić sobie zdrowy sen?

sen

Sen odgrywa kluczową rolę w dbałości o zdrowie każdego człowieka. Być może jeśli jesteśmy młodzi to nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie ma on znaczenie, ale z upływem czasu na pewno możemy mówić o pewnych negatywnych skutkach braku odpowiedniej ilości snu w ciągu doby. Sen jest bardzo istotnym elementem, gdy mamy do czynienia z jakąś infekcją i dlatego też mówi się powszechnie, że sen jest lekarstwem.

Sen regeneruje organizm

Sen jest tym elementem, który w bardzo dużym stopniu wpływa na regenerację ludzkiego organizmu, a zatem ma on szczególną rangę w odniesieniu do osób, które trenują na siłowni, które starają się zwiększyć swoją masę mięśniową czy też zrealizować jakiś inny cel treningowy. Na pewno więc sen jest kluczowym elementem w odniesieniu do osób trenujących. Najlepiej jego znaczenie jest widoczne w momencie, gdy owego snu po prostu zaczyna brakować. W takiej bowiem sytuacji mamy do czynienia z chronicznym zmęczeniem, ze zmniejszeniem naszej odporności. Rozwiązaniem jest oczywiście wyregulowanie swojego snu, a więc nie chodzi wyłącznie o to, żeby jednorazowo dobrze się wyspać, ale unormowanie tej sytuacji wymaga nieco dłuższego czasu.

Co wpływa na jakość snu?

Wiadomo, że na jakość snu wpływa bardzo wiele różnych aspektów, a z wiekiem mamy ich coraz więcej, ale na pewno powinniśmy zrobić jak najwięcej, aby móc mówić o dobrej jakości snu. Należy zatem zadbać o ów sen, o jego bardzo dobrą jakość zanim jeszcze nie mamy większych problemów z owym snem, zanim jeszcze nie mamy rozregulowanego wewnętrznego zegara.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *