Frezarka to podstawowe urządzenie kosmetyczne, służące do wykonania manicure i pedicure. Szybko obracająca się końcówka, zakończona wymiennym frezem lub papierkiem kapturkiem ściernym umożliwia pozbycie się stwardniałego naskórka na podeszwach stóp, precyzyjne usunięcie skórek wokół płytki paznokciowej czy wymodelowania masy akrylowej czy żelowej, nałożonej na paznokieć.
Jak wybrać frezarkę do użytku domowego?
Profesjonalna, używana w salonie kosmetycznym frezarka, będzie charakteryzować się dużą mocą oraz płynną regulacją prędkości obrotów. Lekka głowica powinna być wykonana z wytrzymałych materiałów. Frezarka może również posiadać wbudowany pochłaniacz pyłu. Wskazane cechy mają umożliwić jej intensywną i wydajną pracę przez długi czas. Najlepsze i najbardziej wydajne frezarki to inwestycja rzędu kilku tysięcy złotych.
Czym kierować się przy wyborze frezarki do użytku domowego?
Frezarka do użytku domowego z powodzeniem może zastąpić pilniki czy cążki do skórek, jednak mało prawdopodobne, że będzie użytkowana z taką samą intensywnością, jak w salonie kosmetycznym. Przy jej wyborze warto jednak zwrócić uwagę na takie cechy, jak:
- – możliwość regulacji intensywności pracy (liczby obrotów),
- – możliwość przełączenia obrotów – prawe / lewe,
- – przynajmniej kilka różnego kształtu frezów w komplecie, lub możliwość i łatwego dokupienia,
- – posiadanie przez urządzenie odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa (np. CE),
- – instrukcja obsługi w języku polskim,
- – punkt serwisowy zlokalizowany na terenie Polski.
Wymienione wyżej cechy sprawią, że urządzenie będzie wielofunkcyjne, możliwa będzie jego bezpieczna eksploatacja, a w razie konieczności – bezproblemowa naprawa.
Jakie są rodzaje frezarek domowych?
Decydując się na zakup frezarki do użytku domowego, warto rozważyć zakup kompaktowego urządzenia, składającego się jedynie z rączki z zainstalowanym silnikiem w jej wnętrzu lub urządzenia z bazą. Pierwszy model z łatwością zmieści się w podróżnej torbie, jednak takie rozwiązanie sprawia, że głowica jest ciężka i mało wygodna przy dłuższej pracy. Drugi typ – urządzenie z podstawą na której reguluje się parametry pracy urządzenia, również ma swoje plusy i minusy. Baza umożliwia najczęściej większy zakres regulacji pracy frezarki, a głowica jest lekka, zatem łatwo i precyzyjnie będzie można np. wycinać skórki. Takie urządzenie ma jednak większe gabaryty i zazwyczaj wyższą cenę. Warto zatem przemyśleć zakup i dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb.