Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jaki zlewozmywak kuchenny wybrać?

Jaki zlewozmywak kuchenny wybrać?

Pięknie urządzona kuchnia to marzenie każdej pani domu. Powinna być zarówno funkcjonalna, jak i stylowa. Na jej idealną aranżację składa się wiele różnych elementów. Ważnym sprzętem jest między innymi zlewozmywak. Korzystamy z niego czasami nawet kilkanaście razy w ciągu dnia, warto więc, aby był praktyczny i jednocześnie zdobił Twoją kuchnię. Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniego zlewu, przeczytaj artykuł i dowiedz się, o czym warto pamiętać, decydując się na zakup konkretnego modelu.

Odpowiedni materiał gwarancją trwałości

Dobry zlewozmywak powinien być odporny na wysokie temperatury, szok termiczny uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia, bakterie oraz działanie środków chemicznych. Na rynku znaleźć można między innymi zlewy wykonane z takich materiałów jak:

  • Stal szlachetna – materiał ten jest łatwy do czyszczenia oraz odporny na przenikanie bakterii oraz osadzanie się brudu. Stalowy zlewozmywak można czyścić różnymi preparatami. Zlew ten jest także odporny na wysokie temperatury oraz na powstawanie odprysków przy uderzeniach.

  • Granit syntetyczny – sprawia, że zlew wygląda i jest twardy jak kamień. Zlewozmywaki granitowe są odporne na przebarwienia, zarysowania, pęknięcia, szok termiczny, wysokie temperatury oraz substancje chemicznych. Są dostępne w wielu kolorach, na przykład czarnym. Sprawdź, dlaczego warto wybrać czarny zlewozmywak. (LINK DO: Czy warto wybrać czarny zlewozmywak?)

  • Ceramika – zlewy ceramiczne są odporne na zadrapania, urazy mechaniczne oraz wysokie temperatury, jednak wymagają regularnej pielęgnacji. Aby na ich powierzchni nie powstawały zacieki, należy po każdym myciu wycierać je do sucha.

  • Tworzywa sztuczne – tego typu zlewy mają gładkie i łatwe do utrzymania w czystości powierzchnie. Są również odporne są na uderzenia i wysoką temperaturę.

Sposób montażu

To, jaki zlewozmywak wybierzesz, zależy także od sposobu, w jaki chciałbyś go zamontować w swojej kuchni. Do wyboru masz trzy opcje: wpuścić go w blat, nałożyć na blat lub zdecydować się na zlew podwieszany. Ostatnie rozwiązanie jest oryginalną i designerską opcją, która doskonale sprawdzi się w nowocześnie urządzonym wnętrzu. Dwa pierwsze sposoby natomiast, choć są tradycyjne, zapewniają łatwe dostosowanie kształtu i wymiaru zlewozmywaka do szerokości szafek oraz dzięki temu, że znajdują się na tej samej wysokości co blat, ułatwiają utrzymanie kuchni w czystości.

Kształt i wielkość zlewozmywaka

Jeśli chodzi o kształt, opcji jest kilka. Możesz zdecydować się na klasyczny zlewozmywak owalny lub prostokątny albo postawić na nieco bardziej wymyślną formę. Z tych bardziej tradycyjnych modeli masz do wyboru jeszcze zlewy okrągłe i kwadratowe. Są praktyczne, wygodne i doskonale prezentują się w każdej kuchni. Ważniejszą kwestią jednak jest ilość komór. Mając dużą rodzinę i nastawiając się wyłącznie na zmywanie ręczne, warto pomyśleć o zlewie dwukomorowym a nawet o dwuipółkomorowym. W przypadku posiadania zmywarki można zrezygnować z tak dużego modelu i kupić zlewozmywak z jedną komorą. Istotna jest również obecność ociekacza. Niezależnie od ilości komór warto mieć gdzie postawić umyty kubek lub talerz.

Mając na uwadze powyższe wskazówki oraz indywidualne preferencje, wybór zlewozmywaka kuchennego nie będzie karkołomnym zadaniem. Zakup praktycznego modelu, który dodatkowo spełni Twoje oczekiwania wizualne sprawi, że Twoja kuchnia stanie się wymarzoną i idealną przestrzenią do przygotowywania i celebrowania wspólnych posiłków z rodziną.

Polecamy lekturę artykułu czy warto wybrać czarny zlewozmywak? Wpis powstał dzięki wsparciu sklepu aleno.pl.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *