Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jakie mleko dla noworodka od pierwszych dni życia?

Jakie mleko dla noworodka od pierwszych dni życia?

Czymś naturalnym i najbardziej właściwym oraz najbardziej zdrowym dla noworodków jest mleko matki. Światowa Organizacja Zdrowia wyraźnie wskazuje na to, aby jeśli jest to możliwe, dziecko było karmione w sposób naturalny nawet do wieku lat dwóch. Jednakże w rzeczywistości czasem nie jest to możliwe. Laktacja może bowiem samoistnie wcześniej zaniknąć, można mieć do czynienia z różnymi schorzeniami, a to powoduje, że dziecka nie można wówczas karmić mlekiem matki. Bywa, iż dochodzi do zapalenia gruczołów mlekowych, a tym samym karmienie naturalne jest wówczas niemożliwe.

Oczywiście zanim kobieta odstawi malucha od piersi, może spróbować naturalnie pobudzić swoje gruczoły mlekowe, aczkolwiek nie zawsze będzie to skuteczne. W niektórych przypadkach możemy mieć do czynienia z sytuacją, w której już od najmłodszych lat, już od momentu porodu kobieta nie ma możliwości karmienia swojego dziecka piersią. Może być to spowodowane jakąś chorobą czy też po prostu brakiem wystarczającej ilości pokarmu. W takiej sytuacji już od pierwszych chwil życia noworodek musi być karmiony mlekiem modyfikowanym.

Właściwe mleko modyfikowane dla noworodka

Oczywiście nie każde mleko modyfikowane będzie się nadawało wprost dla noworodka. W tym względzie bardzo istotne będą oznaczenia umieszczone na opakowaniu takiego produktu i do tych oznaczeń należy się dostosować. Mleko idealne dla noworodków oznaczone jest cyfrą 1 i można go podawać aż do momentu, gdy dzieciak zacznie spożywać pokarmy stałe. Oczywiście wiele osób może mieć pewne wątpliwości odnoszące się do jakości takiego mleka. Warto stawiać na produkty znanych i uznanych marek. Takie mleko jest w pełni bezpieczne dla noworodka i nie jest ono produktem syntetycznym. Taki produkt jest wytwarzany z białek mleka od krów, dzięki czemu posiada ono właściwości jak najbardziej zbliżone do tego, co oferuje dzieciom naturalny pokarm matki. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze mleka modyfikowanego dla noworodka? Takie mleko powinno zawierać w sobie:

  • – kwasy tłuszczowe Omega 3
  • – LCPUFA
  • – probiotyki
  • – prebiotyki

Jednocześnie należy wskazać na to, że obecnie na rynku istnieje także dostęp do mleka modyfikowanego przeznaczonego w sposób szczególny dla dzieci mających problemy z alergią. Także i noworodki potrafi ów problem dotknąć. Wspomniane wyżej składniki powinny znaleźć się w mleku modyfikowanym, ponieważ dostarczają one organizmowi bardzo istotnych składników. Wspomniane kwasy mają bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego, a probiotyki to kluczowy składnik dla odporności noworodka. W probiotykach znajdują się kultury żywych bakterii, które z kolei potrzebują prebiotyków, aby móc się rozwijać.

Mleko modyfikowane wcale nie musi odznaczać się niższą jakością od mleka naturalnego pod warunkiem, że będzie ono dobrane w zgodności z obowiązującymi zasadami i będzie odznaczać się odpowiednio wysoką jakością. Wszakże należy w głównej mierze kierować się tym, aby zapewnić noworodkowi jak najlepsze warunki rozwoju od pierwszych chwil jego życia.

Zobacz również: Yazio czy fitatu, która aplikacja pomoże lepiej schudnąć?

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *