Zabiegi kosmetyczne cieszą się sporym uznaniem wśród kobiet. Chętnie sięgamy po poprawę kształtu i koloru brwi, co uzyskujemy za pomocą henny do brwi. Najczęściej sięgamy po pomoc profesjonalnej kosmetyczki, która bardzo dobrze zna się na swojej pracy. Jej zadanie polega na dobraniu idealnej henny do brwi, która spełni oczekiwania klientki. Jakie są popularne rodzaje henny do brwi? O czym warto wiedzieć? Jak wybrać najlepszą opcję?
Henna do brwi
Henna jest produktem wykorzystywanym do barwienia skóry oraz włosów. Produkt pochodzi z Indii, gdzie jest stosowany do dekorowania dłoni kobiet. Ma to przynosić szczęście i dobrobyt przyszłym pannom młodym. Tradycja sięgania po hennę sięga starożytnego Egiptu, gdzie henną malowano mumie.
Kosmetolodzy, producenci i sklepy cały czas oferują nowoczesne metody wykorzystywania henny. To samo dotyczy konsystencji i składu henny. Zazwyczaj na rynku znajdujemy hennę żelową, proszkową i pudrową. W ostatnim czasie modny stał się rytuał, jaki jest nazywany marokańską henną do brwi, to połączenie regulacji, koloryzacji i pielęgnacji brwi i okolic. W tym celu stosuje się naturalne rozwiązania.
Rodzaje henny do brwi
Henna pudrowa
To nowoczesny rodzaj henny, jaki cieszy się coraz większym uznaniem na rynku. Skład produktu jest naturalny, co doceniają klientki. Znajdziemy tutaj wyciąg z liści lawsonii, indygo, minerały i przeciwutleniacze. Co ciekawe, henna pudrowa jest uznawana za najtrwalszą i posiadającą najmocniejsze właściwości regenerujące. To odróżnia ją od klasycznej henny w żelu lub w proszku. Kiedy stosuje się ten produkt? Zazwyczaj kosmetyczki sięgają po hennę pudrową w połączeniu z zabiegiem laminacji brwi.
Henna w proszku
Kolejny rodzaj henny to henna w proszku. Stanowi produkt pośredni, między henną pudrową, a żelową. Posiada właściwości barwiące skórę i brwi. Ma za zadanie przykryć naturalnie siwe i odbarwione włoski. Pamiętajmy o tym, aby używać tej henny z umiarem. Działa ona szybko i skutecznie.
Henna żelowa
Ostatnia propozycja to henna żelowa, jaka jest najłagodniejszym rozwiązaniem. Ma na celu zafarbowanie włosków, w naturalny sposób. Raczej nie poradzi sobie ze skrajnymi koloryzacjami i siwizną. Proces farbowania jest dłuższy, niż w innych rodzajach henny.
Pamiętajmy o tym, że każdy z tych produktów jest gotowy po połączeniu z oksydantem o danym stężeniu. W domu możemy skorzystać ze zwykłej wody utlenionej. Styliści chętnie łączą hennę żelową z proszkową. Mieszają także kolory, co pozwala dobrać idealny kolor do danej klientki. Głównym tonem jest tutaj henna proszkowa, a dodatkiem jest henna żelowa.