Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Kawa żołędziowa – tylko dla wyrafinowanych smakoszy?

kawa z żołędzi

Niezwykle interesującym zamiennikiem naszej tradycyjnej czarnej kawy jest kawa żołędziowa. Cechuje się bogatym smakiem, wyjątkowym aromatem a z całą pewnością na uwagę zasługuje fakt, że pić ją może właściwie każdy. Ten rodzaj kawy to również szereg właściwości zdrowotnych.

Kawa żołędziowa i jej ogromne wartości odżywcze

Około 50 % owej kawy stanowią węglowodany, jednakże w jej składzie znajduje się wiele innych cennych dla naszego organizmu składników. Na pewno warto wymienić tutaj , , mangan, miedz, , oraz .

Kawa żołędziowa jest bardzo bogatym źródłem witamin z grupy B. Wiele z nich wzbogaconych jest jeszcze dodatkowo w czy też korzenne przyprawy a to z całą pewnością stawia je na jeszcze lepszym miejscu w rankingu kaw.

Jakie właściwości ma kawa?

Oczywiście kawa produkowana z żołędzi cechuje się przede wszystkim wyjątkowym smakiem oraz aromatem, to jednak nie są jej wszystkie właściwości. Kawa ta zapewnia nam ogromny zastrzyk energii a dodatkowo wcale nie zawiera kofeiny i sodu. Za to w jej składzie ogromną rolę gra potas, co sprawia, że mogą ją pić również osoby z nadciśnieniem czy też chorobami serca.

Warto wspomnieć, że wzmacnia ona również znakomicie układ pokarmowy, oraz pozytywnie działa na jelita, wątrobę czy też śledzionę. Dzięki niej możemy skutecznie walczyć z zaparciami, biegunkami, wzdęciami a nawet z chorobą wrzodową.

Sycąca i smakowita

jest bardzo sycąca, dlatego też możemy pić ją kiedy właśnie przebywamy na diecie odchudzającej. Jeżeli wypijemy ją na pusty żołądek redukuje uczucie głodu. Ten typ kawy mogą pić nawet , ponieważ w swoim składzie nie zawiera kofeiny. Nie należy jednak podawać jej dzieciom które mało jedzą, ponieważ mogą całkowicie stracić apetyt.