Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Kiedy fitness daje efekty?

Kiedy fitness daje efekty

Zaczynamy trenować z wielu powodów, głównie jednak jest to redukcja tkanki tłuszczowej, doskonała rzeźba, czy ogólny rozwój kondycji fizycznej. Nie zależnie od powodów jednak nasza natura podpowiada nam, że najlepiej jak efekty osiągniemy „od razu”. Musimy pamiętać jednak, że nic dzieje się „od tak” także w przypadku treningów fitness. W związku z tym kiedy możemy liczyć na pierwsze efekty? Przechodząc do odpowiedzi na to pytanie, jednocześnie powiemy sobie o kilku najważniejszych zasadach dotyczących treningów fitness.

Ile razy ćwiczyć?

W większości przypadków przyjęte jest założenie, że treningi powinny odbywać się średnio 2-3 razy w tygodniu. Jeżeli jednak damy naszym treningom odpowiednie proporcje, to warto, aby ćwiczyć codziennie, grunt jednak, by nie przeciążyć organizmu. W takim układzie na pierwsze efekty możemy liczyć już po okresie około półtora miesiąca.

Zadbaj o odpowiednią dietę

Tym samym chcemy zwrócić uwagę na to jak w przypadku treningów ważne jest zachowanie odpowiedniej proporcji między ćwiczeniami, a regeneracją. Wielu twierdzi, że po treningu nie powinno się nic jeść, jest to prawdziwy mit, gdyż właśnie po treningu (w okresie minimum 15 minut) należy spożyć lekki, ale syty posiłek właśnie w celu uzupełnienia utraconych wartości w czasie ćwiczeń. Podobnie też jest z miarą wysiłku, gdzie większy wysiłek wcale nie oznacza większego prawdopodobieństwa rezultatów – wprost przeciwnie może stać się przyczyną wielu kontuzji, które zwłaszcza na początku mogą być bardzo groźne.

Dieta najlepszym towarzyszem

W związku z tym jeśli myślisz, że trenując możesz jeść wszystko, to lepiej sobie odpuść, bowiem dobre treningi, to takie, które współgrają z odpowiednio dobraną dietą. W przeciwnym razie zamiast chudnąć, możesz zacząć… tyć. W większości przypadków najlepsze diety, to te zawierające dużo białka i węglowodanów. Najważniejsze, to jednak zachowywać odpowiednie proporcje zarówno treningów, jak i diety.

wpis powstał dzięki firmie http://www.sissel.com.pl/

Opracowane przez: ZdrowyWrocław