Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Kiedy odrosną brwi i rzęsy po chemioterapii?

Kiedy odrosną brwi i rzęsy po chemioterapii?

Chemioterapia to element związany z leczeniem nowotworów. Najważniejszym aspektem jest oczywiście powrót do pełni zdrowia. Niemniej jednak w wyniku chemioterapii dochodzi także do utraty włosów, rzęs oraz brwi. Dla wielu osób to bardzo istotne, aby jak najszybciej móc odzyskać swój dawny wygląd. Odrosną one w sposób naturalny po ustaniu poddawania się chemioterapii. Czas potrzebny na odzyskanie naturalnych rzęs oraz brwi wynosi jednak od dwóch do trzech miesięcy po zakończeniu chemioterapii. Nie każdy chce czekać aż tak długo. Dlatego też istnieją pewne naturalne sposoby na to, aby móc znacznie szybciej odzyskać swój dawny wygląd.

Domowe sposoby wzrostu rzęs i brwi po chemioterapii

Jeśli mowa jest o naturalnych sposobach na odzyskanie utraconych brwi i rzęs, to warto wskazać na zastosowanie:

  • olejku rycynowego,
  • serum Rapid Lash,
  • żelu, w którego składzie można znaleźć prostaglandyny

Tak naprawdę jednak stosowanie wszelkich środków wspomagających należy skonsultować z lekarzem, który powinien na to wydać zgodę. Poza wymienionymi, można także sięgać po inne środki, które powszechnie stosowane są na porost rzęs i włosów. To jednak także powinno być konsultowane z lekarzem specjalistą. Nieco inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o odrośnięcie brwi – tutaj należy po prostu poczekać aż odrosną one w sposób naturalny lub też sięgnąć po makijaż permanentny.

Makijaż permanentny

Czym tak w zasadzie jest ów makijaż permanentny? Można go określić mianem swoistego czasowego tatuażu. Dzięki niemu uzyskuje się efekt naturalnego łuku brwiowego. Taki makijaż utrzymuje się dosyć długo i tym samym z pewnością jest to idealne zastosowanie w przypadku utraty brwi w wyniku zastosowania chemioterapii. W momencie, gdy efekt makijażu permanentnego będzie ustawał, pojawią się już naturalne brwi.

Oczywiście ten rodzaj makijażu jak najbardziej można ponawiać i kontynuować. Makijaż permanentny jest możliwy do wykonania zarówno w gabinecie kosmetycznym jak również można go z powodzeniem wykonać w profesjonalnym studio tatuażu. Tenże makijaż wykonuje się specjalną igłą lub też używa się tutaj specjalistycznych ostrzy – metoda microblading. Brwi po zabiegu nałożenia makijażu permanentnego mogą być nieco ciemniejsze niż to pierwotnie zakładano, aczkolwiek po niedługim czasie ulegają one rozjaśnieniu. Ponadto także kilka godzin po zabiegu otoczki wokół brwi mogą pozostawać zaczerwienione, ale tym nie należy się martwić.

Chemioterapia to element nieodłączny od wielu sytuacji, w której człowieka dotyka nowotwór. Nieodłącznym jednocześnie elementem prowadzenia chemioterapii jest utrata włosów, rzęs oraz brwi. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście pozwolenie na to, aby każdy z tych elementów odrósł w sposób naturalny. Jednakże we współczesnej rzeczywistości mamy do czynienia z wieloma różnymi możliwościami w odniesieniu do tego zagadnienia. Odżywki i produkty kosmetyczne są najlepsze w odniesieniu do rzęs, a makijaż permanentny to najlepsze rozwiązanie w dążeniu do odzyskania naturalnego wyglądu swoich brwi.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *