Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Koc i poduszka – co zmienić, aby poczuć się zdrowszym?

Jak się śpi na dobrze dobranej poduszce ortopedycznej?

Odpowiednia ilość i jakość snu jest bardzo ważna, aby dobrze i w pełni czerpać z życia. Wypoczęci jesteśmy bardziej efektywni w pracy, wyciągamy więcej z czasu wolnego, a uśmiech na wysoko podniesionej głowie, może pozytywnie nastrajać osoby z naszego otoczenia. Optymalna ilość snu dla dorosłego to siedem godzin na dobę. Jednak nieustannie rosnący pęd cywilizacyjny, skutecznie skraca nam czas wypoczynku. Śpimy krócej, nieregularnie i niewygodnie, a to z kolei wpływa na jakość naszej codzienności. Czy jest na to sposób?

Poduszki ortopedyczne sposobem na dobrze przespaną noc

Poduszki ortopedyczne w większości produkowane są z pianki termoformującej. Materiał wykorzystywany do produkcji, ma za zadanie dopasować się indywidualnie do ciała osoby śpiącej. Poduszka odbije i zapamięta kształt Twojego karku, aby następnie zagwarantować prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Dzięki temu możesz zapomnieć o dotykających Cię porannych dolegliwościach, takich jak odrętwienie czy niedowład kończyn. Wraz z coraz większym zainteresowaniem, producenci produkują coraz więcej alternatyw.

Jesteś alergikiem? Nie martw się, na rynku znajdziesz odsłonę poduszek wykonanych z włókna bambusowego, które są hipoalergiczne. Czy Twój partner lub partnerka chrapie? Zainwestuj w swój spokojny sen i kup mu w prezencie poduszkę antychrapaniową.

Pamiętajmy, że poduszka ortopedyczna może być pomocna nie tylko w czasie snu. To również doskonałe rozwiązanie na długie podróże samochodem bądź samolotem. Wszyscy, których praca związana jest z długotrwałym siedzeniem w jednej pozycji, jak na przykład kierowcy ciężarówek, albo pracownicy biurowi powinni zastanowić się nad zakupem tego produktu.

Elektryczne poduszki w kontekście terapeutycznym, i nie tylko

Każdy fizjoterapeuta potwierdzi fakt, że ciepło świetnie rozluźnia ciało oraz uśmierza ból. Więc jeżeli nękają Cię dolegliwości związane z nadmiernie napiętymi mięśniami szyi, ból w karku czy częste bóle głowy to zakup elektrycznej poduszki termicznej jest świetnym pomysłem. W momencie gdy nie masz możliwości udania się do kompetentnego masażysty, który mógłby załagodzić owe dolegliwości, wyciągnij elektryczną poduszkę i pozwól działać jej kojącej mocy.

To jednak nie jest jedyna zaleta takiej poduszki. Otóż emitowane przez nią ciepło świetnie wpływa na układ krwionośny, sukcesywnie go udrażniając. Dzięki temu komórki ciała są lepiej dotlenione, dostarczana jest im odpowiednia ilość substancji odżywczych, co w ostatecznym rozrachunku, sprawia, że użytkownik jest bardziej zdrowi.

Jednak przed zakupem warto zorientować się, czy produkt jest zgodny z dyrektywami unijnymi. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, jak intensywne pole energetyczno-magnetyczne tworzy dany produkt. Pamiętajmy też, że nie dla wszystkich skorzystanie z takiego produktu jest odpowiednie. Przed zakupem warto doczytać o przeciwwskazaniach, chociażby u osób z padaczką, niewydolnością krążenia, bądź nadciśnieniem tętniczym.

Koce elektryczne przyjacielem osób starszych i młodych

Bóle mięśni, bóle reumatyczne, nadmierny stres… Czy któraś z wymienionych dolegliwości jest Ci znana? Czy dotyka bezpośrednio Ciebie, czy może osobę z Twojego otoczenia? Jeżeli odpowiedź na jedno z pytań brzmi tak, powinieneś poważnie zastanowić się nad zakupem koca elektrycznego.

Podłącza się go wtyczką do prądu, następnie ustawia dogodną temperaturę. A dalej? Dalej to już sprawa indywidualna. Produkt swoją funkcją wpływa bardzo dobrze na redukcję poziomu stresu, pomaga się zrelaksować czy to przy książce, filmie czy przy najzwyklejszej drzemce.

Dodatkowo temperatura tak jak w przypadku poduszki elektrycznej, rozluźnia gorset mięśniowy. Koce elektryczne działają kojąco na dolegliwości reumatyczne.

Przy wyborze koca elektrycznego, warto zwrócić uwagę na jego moc. Im większa, tym szybciej koc się nagrzeje, przez co prędzej będzie można delektować się cieplutkim, relaksującym wypoczynkiem. Oprócz tego warto dobrać materiał, który będzie odpowiadał użytkownikowi. Jeżeli do tego koc, który posiada automatyczne wyłączanie grzania, ze spokojem można stawiać czoła kolejnemu sezonowi jesienno-zimowemu.

Roślinność. Zachwyca wyglądem, ale również pomaga lepiej spać

Oprócz gadżetów będących bezpośrednim dodatkiem mającym poprawić jakość i efektywność snu można wymienić inne. Świetnym rozwiązaniem na polepszenie samego snu, jak i pomocą w samym zasypianiu są rośliny w sypialni. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak skutecznie mogą one pomagać. Poniżej przedstawionych jest pięć roślin skutecznie wpływających na jakość snu, oraz ogólne zdrowie w życiu codziennym:

  • aloes — jest jedną z najlepszych roślin pokojowych, które poprawiają jakość powietrza poprzez uwalnianie w nocy tlenu. Dotleniony organizm zaśnie łatwiej.
  • jaśmin — również skutecznie pomaga w walce z bezsennością, poprawiając przy tym jakość snu. Jego intensywny zapach działa kojąco na organizm i umysł.
  • bluszcz pospolity — jednym z najskuteczniejszych naturalnych filtrów powietrza. Polecany astmatykom z racji redukcji problemów z oddychaniem oraz zmniejszaniem zawartości pleśni w powietrzu.
  • wężownica — skutecznie usuwa z powietrza toksyny domowe takie jak formaldehyd, ksylen czy benzen.
  • lawenda — jej aromatyczny zapach zmniejsza uczucie niepokoju oraz zwiększa liczbę faz REM.

Poza roślinami stojącymi w donicach można pozytywnie wpływać na nasze zdrowie w inny sposób. W królestwie flory znajdzie się mnóstwo gatunków pozytywnie i konkretnie działających na organizm. Niwelujących schorzenia i dolegliwości. Różnego rodzaju herbaty czy napary mogą być skuteczne a przy okazji mniej inwazyjne, w porównaniu do farmaceutycznych sposobów radzenia sobie z chorobami.

Dbajmy o odpowiednią wilgotność powietrza

Lekarze niemal jednogłośnie wskazują na ogromny wpływ wilgotności powietrza na nasze zdrowie. Suchość może mieć wielki wpływ na kwestię zdrowia, szczególnie jeśli chodzi o wady układu oddechowego, ale nie tylko. Warto więc zainwestować w nawilżacz oraz uzdatniacz powietrza. W okresie grzewczym dobrym ruchem będzie, chociażby rozłożenie na grzejniku mokrego po kąpieli ręcznika.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *