Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Konsekwencje zdrowotne nadwagi i otyłości

Konsekwencje zdrowotne nadwagi i otyłości

Nadwaga i otyłość są zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Z roku na rok wzrasta liczba osób otyłych. Już nie tylko dorośli borykają się z tym problemem. Pojawia się on również w grupie dzieci. Czy nadwaga to tylko problem wyglądu? Jaki wpływ ma na funkcjonowanie organizmu?

Do czego prowadzi nadwaga?

Nadwaga i otyłość to nie tylko dodatkowe kilogramy, które są powodem kompleksów i niskiej samooceny. To problem o wiele poważniejszy niż tylko zbędny tłuszcz. Nadwaga i otyłość prowadzą do wielu chorób i schorzeń. Nadmierna waga może być przyczyną wystąpienia cukrzycy, podwyższonego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi, zaburzeń hormonalnych, zespołu policystycznych jajników oraz problemów z zajściem w ciążę. Może prowadzić także do chorób układu krwionośnego np. nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca i choroby wieńcowej. U osób z nadwagą częściej występują problemy z pęcherzykiem żółciowym oraz wątrobą. Nadwaga i otyłość zwiększa również ryzyko zachorowania na nowotwór.

Jak walczyć z nadwagą?

Aby walczyć z nadwagą. trzeba wykazać się bardzo silną wolą i determinacją. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy należy zmienić dotychczasowy tryb życia i odżywiania.  Przechodząc na dietę, bardzo ważne jest, żeby nie była to dieta głodówkowa, niskokaloryczna czy inna dieta „cud”. Sposób odżywiania powinien być racjonalny i zdrowy. Odchudzając się, musimy pamiętać, że nie przytyliśmy w tydzień czy w miesiąc, tylko był to proces długotrwały. Podobnie jest z zrzuceniem kilogramów. Aby schudnąć zdrowo, nie można się katować i głodzić, bo szybkie chudnięcie jest niezdrowe. Jeśli zależy nam na zmianie swojego wyglądu, poprawie samopoczucia oraz zadbaniu o zdrowie, a brak nam samodyscypliny, czasu na gotowanie lub silnej woli, dobrym rozwiązaniem może okazać się catering dietetyczny.

Odchudzanie z cateringiem dietetycznym

Catering dietetyczny to skuteczny sposób nie tylko na odchudzanie. Korzystając z tej usługi, uczymy się jak zdrowo się odżywiać i jak powinny być skomponowane posiłki. Wybierając firmę cateringową, warto zwracać uwagę na jakość posiłków. Przykładem firmy, która nie stosuje gotowych półproduktów, cukru, słodzików ani innych chemicznych dodatków jest Dietykieta.

Zamawiając dietę pudełkową od Dietykiety dostajemy zestaw pełnowartościowych posiłków na cały dzień. Jest to dobry sposób na schudnięcie, ponieważ znika problem robienia zakupów i kupowania niezdrowych, wysokokalorycznych produktów.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *