Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Kontuzje więzadeł –jak sobie poradzić?

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Urazy związane z więzadłami w kolanie są bardzo częstymi w przypadku sportowców amatorów jak i sportowców zawodowych. W przypadku zawodowców często mamy do czynienia z zerwaniem więzadeł krzyżowych bocznych lub przednich. Jest to bardzo poważna kontuzja, która wymaga operacji chirurgicznej oraz długotrwałej rehabilitacji. Zbyt szybki powrót do treningów może spowodować odnowienie urazu. W odniesieniu do sportowców amatorów również możemy mieć do czynienia z kontuzjami więzadeł w kolanie.

Naciągnięcia i dyskomfort

Najczęściej mowa jest o naciągnięciach, które wprawdzie nie są takie groźne jak zerwanie więzadeł, ale także wymaga określonego czasu na leczenie oraz na rehabilitację. Tego rodzaju kontuzje są zazwyczaj wynikiem nadmiernego napięcia powstałego w mięśniach czy też w ścięgnach. Do takiego urazu może dojść podczas zwykłego treningu, ale jednocześnie też owa kontuzja może dotyczyć osób, które nie są bezpośrednio związane ze sportem, nie uprawiają aktywności fizycznej. Do takiej kontuzji może dojść podczas wypadku samochodowego, może dojść podczas każdej wykonywanej codziennej czynności, w wyniku niewłaściwego postawienia nogi.

Objawem naciągnięcia tudzież naderwania więzadła w kolanie może być krwiak na zewnątrz stawu lub jego wewnątrz. Oczywiście nieodłącznym elementem może być także pojawiający się ból. Leczenie powinno być oczywiście jak najszybciej podjęte, gdyż bez tego się nie obędzie. Oprócz odpowiedniego leczenia, nie może obejść się również bez właściwej rehabilitacji. Dzięki temu można szybciej wrócić do pełni zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *