Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Korekcja uszu – wszystko co chcesz wiedzieć ale boisz się zapytać

Korekcja uszu - wszystko co chcesz wiedzieć ale boisz się zapytać

Mankamenty urody w dzisiejszych czasach nie są żadnych problemem. Pomóc w zwalczaniu kompleksów mają operacje plastyczne. Jednym z najpopularniejszych zleceń bez względu na płeć jest tak zwana otoplastyka. Polega ona na prawidłowym wymodelowaniu małżowin usznych.

Ile trwa zabieg korekcji uszu?

Najlepszym okresem na korekcję uszy jest wiek 14-15 lat, gdy małżowiny są elastyczniejsze, niż w dorosłym wieku. Dodatkowo znieczulenie działa łagodniej, niż na młodsze dziecko. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym badaniem zdecydowanego na zabieg pacjenta przez specjalistę. Pozwala on wybrać idealny, nowy kształt uszów konsultując wszystko z zainteresowanym. Otoplastyka jest jednym z łatwiejszych i krótszych zabiegów plastycznych. Trwa 1-1,5h, choć nierzadko nawet krócej. Odbywają się one nie tylko na znieczuleniach miejscowych, które nie wymagają szeregu szczegółowych badań, ale także ogólnym.  Bardzo ważną kwestią jest dobranie odpowiednich nacięć, dzięki czemu zminimalizuje się widoczność blizn powstałych po zabiegu. Oczywiście zależne jest to od predyspozycji i kwalifikacji chirurga.

Jak długo uszy goją się po zabiegu korekcji?

Po zakończonej operacji nastaje czas na odpoczynek w klinice. Decyzję o wypisaniu pacjenta do domu podejmuje specjalista. W niektórych przypadkach może do tego dojść nawet tego samego dnia, w którym odbył się zabieg. Na zoperowane miejsce nakładane są opatrunki mające za zadanie chronić przed zanieczyszczeniami oraz utrzymać przyjęty kształt uszu. Po tym czasie powinien zakończyć się okres pełnego gojenia miejsc, na których dokonano nacięć. Po około dwóch tygodniach lekarz zaleca samodzielne zakładanie opatrunków już tylko na noc maksymalnie trzy tygodnie.

Kiedy efekty po zabiegu korekcji uszu?

Otoplastyka jest jednym z łatwiejszych zabiegów z zakresu operacji plastycznej i bardzo rzadko wiąże się z różnymi powikłaniami. Zdarzają się oczywiście pozostałości po niezagojonych bliznach, które z pewnością pomoże ponownie zamaskować specjalista od korekcji uszu.Cały okres badań, golenia blizn i powrót do pełnej swobody trwa czterdzieści dni. Pozostaje już tylko dumnie pozować do zdjęć i bez kompleksów wychodzić do ludzi.

Operacja korekcji uszu jest polecana dla osób zmagających się z głównie z kompleksami odstających małżowin. Efekty w zdecydowanej większości są satysfakcjonujące dla pacjenta.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *