Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Kwiaty na Twój dobry sen

Wysoka jakość snu – dzisiaj coraz trudniej nam o nią zadbać. W efekcie w ciągu dnia nie czujemy się zbyt dobrze – jesteśmy zmęczeni i obolali. W przypadku dobrej jakości snu ważne, by w pomieszczeniu nie brakowało tlenu. Tu pomocne okazują się kwiaty, które nie tylko upiększają wnętrze Twojego domu, ale jak się okazuje – zapewniają zdrowy, spokojny sen.

Doniczkowe kwiaty dla dobrego snu

Storczyk – w przeciwieństwie do sansewierii wymaga szczególnej pielęgnacji. Podlewać należy go minimum dwa razy w tygodniu wodą destylowaną, przegotowaną, czy tzw. deszczówką.  Potrzebuje dużej ilości światła i temperatury ok. 30 stopni.

Aloes drzewiasty – pozwala dobrze zasnąć ale i goi rany, kurzajki, grzybice, rany, czy oparzenia. Działa też przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Aloes drzewiasty pozwala zregenerować organizm. Aby spełniał swoje właściwości kwiat musi mieć zapewnioną dużą ilość światła. Jeśli chodzi o temperaturę – najlepsza to ok. 15 stopni.

Sansewieria – Efektywna. Może być trzymana w suchym, mało oświetlonym powietrzu. Potrafi poradzić sobie także bez wody. Sansewiera dostarcza tlen, ale i ma oczyszczające działanie. Nie wskazane jest częste przesadzanie. Najlepiej znosi temperaturę ok. 25 stopni.

Lawenda – działa usypiająco i uspokajająco. Miły zapach lawendy powoduje, że kwiat ten wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków.

Grubosz drzewiasty – od marca do sierpnia ma szczególne zapotrzebowanie na światło. W temperaturze 20 stopni powinno być podlewane raz na dwa tygodnie.

Zadbaj o wygodny wypoczynek

Kwiaty dostarcza odpowiednią ilość tlenu. Istotne jest, by zadbać o wypoczynek w czasie snu. W tym wypadku warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania. O ich zdrowotnych właściwościach można przeczytać tutaj. Same poduszki charakteryzują się estetyką, łatwością w utrzymaniu i wygodą. Istotne jednak, by kształt poduszki dobrać do wzrostu, wagi szerokości barków (mierzonej od podstawy szyi do głowy kości ramiennej), czy pozycji w której śpisz.

Opracowane przez: Anna D.