Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – poczuj adrenalinę!

Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – poczuj adrenalinę!

Swobodne spadanie to niezwykłe przeżycia – nie musimy jednak brać udziału w skoku spadochronowym, aby je poznać. Wystarczy lot w aerotunelu!

Tunele aerodynamiczne są wykorzystywane nie tylko podczas badań aerodynamiki, ale również do treningów spadochroniarskich. Obecnie tunel aerodynamiczny może być też świetnym pomysłem na rozrywkę – możemy skorzystać z niej również we Wrocławiu, a dokładnie w Sobótce, gdzie działa firma Profly, która jest jednym z liderów w organizacji lotów w aerotunelach w Polsce.

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne o konstrukcji pionowej są już od wielu lat używane przy treningach spadochroniarskich. Doskonale sprawdzają się jako wsparcie dla początkujących skoczków spadochronowych, a także przy ćwiczeniu różnych ewolucji, również wraz z innymi skoczkami, ponieważ tunele mają średnicę nawet do 4,5 metra.

Warto jednak wskazać, że obecnie tunel aerodynamiczny nie jest dostępny tylko dla spadochroniarzy – powstaje coraz więcej obiektów, które są ogólnodostępne. Dzięki nim niemalże każdy, kto nie ma przeciwwskazań, może świetnie się bawić!

Na czym jednak dokładnie polega lot w tunelu aerodynamicznym? Konstrukcja tunelu opiera się o duże wentylatory, które są w stanie rozpędzić powietrze do prędkości około 300-310 kilometrów na godzinę. Tak duża prędkość wystarcza do tego, aby podnieść w górę człowieka stojącego na specjalnej, ażurowej platformie.

W aerotunelu można zatem osiągnąć efekt podobny do swobodnego spadania w trakcie skoku spadochronowego z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronu. Warto przy tym zaznaczyć, że przy skoku spadochronowym spadanie trwa tylko około 30-60 sekund w zależności od wysokości wyskoku, z kolei w tunelu możemy wybrać dowolny czas – minimalny okres to najczęściej 3 minuty, ale możemy również zdecydować się na wydłużenie pobytu w tunelu.

Dodatkowo tunel aerodynamiczny jest bezpieczną rozrywką, nawet jeśli nie mamy żadnego doświadczenia. Przez cały czas przebywamy w tunelu pod opieką instruktora, dlatego nie musimy obawiać się o przebieg lotu. Przed samym lotem otrzymujemy również instrukcje dotyczące tego, jak zachowywać się w środku. Dostajemy również niezbędne wyposażenie takie jak kask oraz kombinezon.

 Kto może latać w tunelu aerodynamicznym?

Loty w aerotunelach są obecnie dostępne dla praktycznie każdej zainteresowanej osoby – nie ma przy tym ograniczeń wiekowych. Co ciekawe, najmłodszy uczestnik lotu w aerotunelu miał 2 latka, natomiast najstarszy 93 lata!

Wobec tego lot w tunelu może być kapitalnym pomysłem na rodzinną rozrywkę albo też na spotkanie ze znajomymi. Co więcej, loty w tunelu wybierane są również jako upominek, na przykład na wieczór kawalerski czy panieński, jako prezent ślubny, na Dzień Chłopaka, Walentynki i wiele innych okazji.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania zdrowotne, przed lotem w tunelu nie wykonuje się badań lekarskich, ale należy pamiętać o tym, że jeśli mamy jakiekolwiek przeciwwskazania do uprawniania sportów, nie powinniśmy latać w tunelu aerodynamicznym. W razie wątpliwości warto skonsultować się ze swoim lekarzem oraz z pracownikiem tunelu, aby podjąć decyzję.

Ile zapłacimy za lot w tunelu aerodynamicznym?

Koszt skorzystania z takiej rozrywki wcale nie jest bardzo duży. Tunel aerodynamiczny Profly we Wrocławiu ma zachęcające ceny dla każdego. Za lot trwający 3 minuty dla osoby dorosłej zapłacimy 249 złotych, z kolei dla juniora, czyli dla osoby poniżej 18. roku życia kwotę 219 złotych. Możemy też zdecydować się na wykupienie pakietu rodzinnego albo dla znajomych – wówczas cena jednego lotu będzie jeszcze niższa.

Loty możemy wykupić na konkretny termin do wyboru z kalendarza albo możemy zakupić voucher upominkowy – można podarować go wybranej osobie i ona samodzielnie będzie mogła wybrać swój termin lotu. To kapitalny pomysł na prezent na wiele okazji – na pewno na długi czas pozostanie w pamięci!

Więcej informacji dotyczących lotów w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – Sobótce można znaleźć na stronie internetowej: https://wroclaw.profly.pl/.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *