Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Lubczyk

lubczyk

Lubczyk to zioło znane w medycynie ludowej od wieków. Dostępne są zapisy historyczne o stosowaniu lubczyku jako wywaru do rozkochania w sobie wybrańca serca. Podobno zapewniał on dozgonne uczucia u tej osoby, której go podano. Wspomina o tego typu praktykach chociażby Biblia. Lubczyk jest najsłynniejszym ze znanych nam ziołem miłosnym, któremu przypisuje się wielką moc i od wieków używany był jako zioło wspomagające uczucia i doznania miłosne.

Lubczyk jest rośliną wieloletnią i osiąga wysokość od pół do półtora metra. Wykorzystuje się nie tylko jego liście, lecz również i korzeń. Korzeń lubczyku jest także używany jako środek moczopędny. Odwar z korzenia wykorzystywany jest również w przypadku nieżytów dróg moczowych jak również pobudza krwawienia miesiączkowe i łagodzi bóle menstruacyjne.

W tradycyjnej medycynie polskiej zioło znane od wieków miało przede wszystkim zastosowanie: moczopędne, przeciwnowotworowe, odmładzające, odtruwające i przeciwmiażdżycowe. Lubczyk Wspomaga też organizm przy niedoczynności układu pokarmowego, przeciwdziała wrzodom, pomaga łagodzić objawy łuszczycy i posiada wiele innych, mniej lub bardziej znanych zastosowań.

Preparat zaleca się stosować jako:

  • środek ogólnie wzmacniający
  • dla przemęczonych pracą i stresem
  • w celu zwiększenia sił witalnych

Preparaty na bazie lubczyku dostępne są w aptekach i sklepach zielarskich, zarówno stacjonarnych jak i tych online, działających na zasadzie zakupów wysyłkowych.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław