Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Maty do jogi

mata do jogi

Joga, to cykl ćwiczeń mających na celu maksymalną relaksację nie tylko ciała, ale i umysłu. Dlatego też dla wielu treningi jogi są idealnym sposobem na odreagowanie codziennych stresów, gdzie w dzisiejszych czasach często mamy ich w nadmiarze. To co jednak trzeba wiedzieć o jodze, to fakt, że tego typu ćwiczenia wymagają nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale i koordynacji ruchowej. W związku z tym początki trenowania dla wielu wiążą się z licznymi urazami. Tak jak w przypadku wielu treningów, tak i w przypadku jogi ważna jest dbałość o każdy szczegół. Ogromnie ważną rolę odgrywa mata, która zapewnia nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo wykonywanych treningów. Zatem warto przyjrzeć się nieco bliżej macie do jogi, oraz temu na co warto zwracać uwagę przy ich wyborze.

Rekomendujemy http://www.sissel.com.pl/sissel-gym-mat-180-x-60-x-1-5-cm-w-pudelku.html

Ważne szczegóły

Długość i szerokość, to pierwsze czynniki na które należy zwrócić uwagę wybierając matę do jogi. Jej standardowa długość zazwyczaj wynosi od 183 do 185 centymetrów. Dostępne są jednak maty, których długość wynosi nawet do 220 centymetrów. Jeśli chodzi o szerokość, to ta zazwyczaj mieści się w granicach 60 centymetrów. Chociażby ze względu na rodzaj wykonywanych figur w przypadku mat do jogi ogromną rolę odgrywa ich antypoślizgowość. Co ciekawe niektóre maty na początku same w sobie są śliskie. Dlatego nawet jeśli zakupione maty na początku są śliskie, to wystarczy je przetrzeć delikatnie mokrą ścierką, a automatycznie staną się antypoślizgowe.

Najlepszy materiał na matę do jogi

Nie mały problem jest samym materiałem. Maty do jogi dzielą się na te gładkie i chropowate. Jeśli chodzi o te pierwsze, to są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu. Z kolei materiał chropowaty mimo, iż może szybciej ulec zabrudzeniu, to z kolei jest zdecydowanie bardziej antypoślizgowy. Ponieważ jogę ćwiczymy zarówno w domu, jak i na sali treningowej, to bardzo ważna jest elastyczność materiału, która pozwala nie tylko na ich przechowanie, ale i przewożenie także dzięki temu, że są bardzo lekkie.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław