Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Metody leczenia wrastających paznokci

Metody leczenia wrastających paznokci

W ostatnich latach podologia zyskuje coraz większe uznanie i szybko się rozwija. Idąc do podologa możemy być spokojni i pewni, że naszymi stopami zajmie się fachowiec. W gabinecie podologicznym wyleczymy także problem wrastających paznokci.

Czym są wrastające paznokcie?

Wrastający paznokieć to dolegliwość bardzo bolesna. Może być spowodowana urazem mechanicznym, chodzeniem w ciasnym i niewygodnym obuwiu, deformacją stopy, nieprawidłowo wykonanym pedicure, predyspozycjami genetycznymi i nadwagą. Problem ten najczęściej dotyczy palucha stopy. Objawia się dolegliwościami bólowymi, zaczerwienieniem, wyciekiem ropnej wydzieliny, obrzękiem oraz ziarniną.

Tamponada

Jeśli do podologa zgłosi się pacjent, któremu paznokieć dopiero zaczyna wrastać i nie ma infekcji, może on zastosować tamponadę. Polega ona na umieszczeniu specjalnego opatrunku nasączonego preparatem dezynfekcyjnym, pomiędzy paznokieć a wał paznokciowy.

Rurki Sulci Protektor

W początkowej fazie wrastania paznokcia lub przy niewielkim wrastaniu podolog może zaproponować założenie specjalnej rurki Sulci Protektor. Jest to mała, plastikowa, przecięta wzdłuż rurka, którą nakłada się na problematyczny brzeg paznokcia. Ma ona za zadanie utworzyć miejsce dla paznokcia w wale paznokciową oraz pełnić funkcję ochronną.

Klamry ortonyksyjne

W gabinetach podologicznych często stosowaną metodą leczenia wrastających paznokci są klamry ortonyksyjne. W celu korekty paznokcia i nadania mu prawidłowego kierunku wzrostu na płytkę zakłada się klamrę. Dzięki niej paznokieć rośnie w odpowiednim kierunku. Minusem tej metody jest stosunkowo długi czas leczenia.

Kostka Arkady

Od kilku lat, coraz bardziej popularne staje się leczenie wrastających paznokci metodą Arkady. Jest to niewątpliwie przełom w podologii i leczeniu tego typu dolegliwości. Do przeprowadzenia zabiegu niezbędne jest urządzenia- kostka Arkady. Umieszcza się w nim palec ze zmienionym paznokciem, stabilizuje go, a następnie odkształca. Aby utrwalić ten efekt i ustawienie paznokcia pokrywa się go masą akrylową. Zabieg trwa ok 40 minut i często wystarczy jeden, aby wyleczyć problem.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *