Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Mi Fit – aplikacja, która zadba o Twoje zdrowie

Mi Fit – aplikacja, która zadba o Twoje zdrowie

Aplikacje, które pojawiają się aktualnie zarówno w sklepie Google Play jak i Apple App Store jest całe zatrzęsienie. Tych związanych z naszym zdrowiem również jest cała masa, dlatego przychodzimy z pomocą przy wyborze idealnej aplikacji sportowej. Z cała pewnością poniższy tekst ułatwi Wam to zadanie, bowiem Xiaomi Mi Fit to istny kombajn, jeśli chodzi o sport i zdrowie.

Interfejs

Na wstępie zaznaczę dwa ważne elementy. Po pierwsze Mi Fit komunikuje się z nami w języku polskim. Po drugie jest zupełnie darmowa, dostępna zarówno na system sygnowany zielonym robocikiem w sklepie Google Play jak i Apple App Store na urządzenia z iOS na pokładzie. Po trzecie nie trzeba mieć żadnego urządzenia od Xiaomi, by cieszyć się z funkcji tej aplikacji. Choć powiem szczerze, Ci z Was, którzy mają którąś z opasek sportowych czy inteligentną wagę zdecydowanie więcej wycisną z tej aplikacji niż pozostali użytkownicy.

W przypadku interfejsu od razu rzuca się w oczy całkiem sporo różnych opcji i rozwiązań. Idąc od góry mamy kilka zakładek – Status, Spacer, Bieganie oraz Jazda na rowerze. Zakładki te wskazują na kolejne aktywności, które możemy włączyć w celu weryfikacji ilości przebytej odległości, spalonych kalorii itp. W przypadku dalszej części ekranu głównego zyskujemy poszczególne kafelki, które dodatkowo pokazują różne nasze parametry. Najczęściej zaciągnięte są one z dodatkowych urządzeń. Całość została zachowana w jasnych kolorach. Dominuje przede wszystkim biel z dodatkami innych intensywniejszych barw, ale z tych dodatkowych dominuje przede wszystkim pomarańczowy. Mi Fit wygląda naprawdę dobrze, choć część elementów można byłoby nieco lepiej rozlokować.

Funkcjonalności

Pod względem funkcjonalności tak właściwie aplikacja pokazuje największy pazur wtedy gdy mamy podłączoną i korzystamy na co dzień z opaski Mi Band (dowolnej generacji), a także z wagę inteligentną od Xiaomi. Wówczas wszystkie dane są wyświetlane w jednym miejscu. Odpowiednio obronione, dzięki czemu całość wygląda naprawdę bardzo dobrze. Łatwo możemy sprawdzić jak nasze parametry życiowe uległy zmianie. Co potrafi ta aplikacja? Przede wszystkim możemy z poziomu samego telefonu uruchomić trening – biegowy, spacer czy jazdę na rowerze, wówczas będzie nam wyliczał na podstawie wcześniej podanych danych podczas zakładania konta, a także GPS ilość przebytych kroków lub kilometrów, a także ilość spalonych kalorii.

W przypadku podłączenia i synchronizacji opaski wówczas te dane są automatycznie zbierane i przesyłane po uruchomieniu aplikacji. Jeśli chodzi o szersze działanie np. pomiar wagi tkanki tłuszczowej itp. Należy mieć synchronizowaną wagę i wtedy wcześniej wspomniane parametry automatycznie będą podobnie przenoszone jak kroki do aplikacji. Rozwiązanie bardzo przydatne i wygodne, a wszystkie dane z kilku inteligentnych urządzeń od chińskiego producenta możemy mieć w jednym miejscu.

Podsumowanie

Aplikacja Mi Fit w 100% wywiązuje się z powierzonej w niej nadziei. Dla tych którzy nie mają żadnej opaski czy wagi od Xiaomi będzie pokazywała nieco mnie danych, ale dla tych, którzy mają już któreś inteligentne urządzenie od Xiaomi to istny must have na smartfonie. Pozycja zdecydowanie warta uwagi, tym bardziej, że dostępna w sklepie Google Play jak i Apple App Store zupełnie za darmo. Więcej recenzji ciekawych aplikacji czy gier na smartfony znajdziecie na MobileWorld24.pl.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *