Postaw na zdrowie we Wrocławiu

jest jednym z najbardziej znanych ziół. Nic w tym dziwnego zważywszy na jej dobroczynne działania. Wyciąg z mięty pieprzowej, olejek miętowy i mentol ą wpływ na czynności żołądka. Zmniejszają również napięcie mięśni gładkich jelit. Wśró kolejnych dobroczynnych właściwości mięty można zaliczyć działania moczopędne i chłodzące.

miętaBiorąc pod uwagę historię to w medycynie Pliniusz polecał miętę na migrenę. Zapach mięty orzeźwia, a ponadto ziele ma właściwości rozkurczowe i wiatropędne, a także dezynfekujące.

Mięta jest polecana jako środek wspomagający , przy niedostatecznym trawieniu ów i wzdęciach. Warto o niej również pamiętać gdy chcemy polepszyć a nawet ścić organizm. Mięta jako suplement diety dostępna jest w tabletkach a zaleca się łykać jedną do dwóch tabletki trzy razy dziennie przed lub w trakcie posiłku. Nie zaleca się przekraczać porcji 6 tabletek dziennie.

Jak przy każdym takim preparacie należy przechowywać go w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych .

Opracowane przez: ZdrowyWrocław