Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Mydło domowej roboty

domowe mydło

Detergenty i fosforany atakują nas ze wszystkich stron. Coraz większa część populacji wykazuje na nie uczulenie lub odczuwa dyskomfort skóry po ich zastosowaniu. Wydawać by się mogło, że są oni skazani na takie dolegliwości, jednak nic bardziej mylnego. Codzienna higiena wcale nie musi wiązać się z używaniem tylko i wyłącznie szarego mydła, które jak wiemy nie ma nadzwyczajnych walorów estetycznych ani zapachowych.

Mydełkowe zapachy

Na rynku dostępna jest cała masa mydełek o najróżniejszych zapachach, jednak stosując je istnieje większe prawdopodobieństwo podrażnień i reakcji alergicznych niż wówczas, gdy stosujemy najbardziej prymitywne w swym składzie mydło. Różnica w cenie też jest znaczna. Jednak można temu stawić czoła, produkując własne mydła o ulubionych zapachach przy użyciu ulubionych ziół. Nie  tylko zaoszczędzimy na kosztach, ale również zyskamy doskonałą pielęgnację naszej skóry w wybranej przez nas kompozycji zapachowej. Taka produkcja wcale nie jest trudna i pracochłonna. Tak powstałe mydełka to również doskonały pomysł na prezent od serca, którego z pewnością nie da się zdublować.

Proceder ten należy rozpocząć od zaopatrzenia się w najprostsze i najbardziej naturalne w swym składzie mydło, które trzeba stopniowo rozpuszczać. Następnie należy zmiksować mieszankę ulubionych ziół czy owoców i odsączyć nadmiar wody. Kolejnym krokiem jest połączenie obu substancji i umieszczenie mieszanki w pojemnikach. Możemy użyć zwykłych plastikowych pojemników po jogurtach albo kupić różne foremki o ciekawych kształtach.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *