Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Najbardziej ekstremalne sporty świata

sport ekstremalny

Sporty ekstremalne cieszą się obecnie ogromną popularnością. Chętnie je oglądamy, ale także samodzielnie uprawiamy. Które ze sportów są najbardziej ekstremalne i budzą w nas największą dozę adrenaliny. Niektóre z nich to naprawdę szalona rzecz, sprawdź ranking najbardziej niebezpiecznych sportów świata.

  • Skok ze stratosfery

Skacząc prosto ze stratosfery Felix Baumgarter wyniósł skoki niemalże do niewiarygodnych wysokości. Tej poprzeczki nie pokonał jeszcze nikt inny. Oczywiście skorzystał z szeregu technologii, jednakże nie tylko wykazał się ogromną odwagą, ale również pobił liczne dotychczasowe rekordy.

  • Nurkowanie jaskiniowe

Jak doskonale wiemy, aż dwie trzecie całej naszej planety znajduje się pod wodą. Prawdopodobnie nigdy nie poznamy jej największych głębin, jednakże wciąż planujemy. Ostatnia wyprawa odbyła się na głębokość 200 metrów w Nowej Zelandii.

  • Wspinaczka bez zabezpieczenia

Ludzie coraz częściej starają się testować grawitację, a wręcz pokonywać ją. Sport ten nie jest zwykłą igraszką i nie ma tu miejsca na żadną pomyłkę.

  • Kajakarstwo górskie

Moczenie nóg w wodzie jest przyjemne. Jednakże jeśli jesteś wciśnięty w niewielki, plastikowy statek wystrzelony w dół, zaczyna się robić niebezpiecznie. Co więcej, potrzeba ogromnej odwagi, bo raz jesteśmy nad wodą, a raz pod nią.

  • Ice cross

Ice cross to jeden z najbardziej ekstremalnych sportów na świecie. Łączy w sobie ziemię, prędkość i złamanie praw grawitacji. Oczywiście największa zabawa jest wówczas kiedy mamy grono zagorzałych rywali.

  • Skeleton

Sport ten łączy w sobie prędkość, oraz nie toleruje żadnych błędów. Sport jest idealny dla ciebie jeśli jeździsz bezbłędnie i naprawdę bardzo, bardzo szybko.

Opracowane przez: Aneta R.