Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Najlepsza pozycja do spania po porodzie

Najlepsza pozycja do spania po porodzie

Po porodzie trudno jest mówić o dobrym samopoczuciu. Oczywiście jest pewna radość z tytułu pojawienia się nowego członka rodziny, ale jednocześnie też mamy do czynienia z pojawieniem się różnego rodzaju dolegliwości. Można i trzeba z nimi walczyć, a poza tym kobieta musi w pewnym zakresie uzbroić się w cierpliwość. Jej organizm bowiem wymaga pewnego czasu, aby dojść do pełni sprawności, aby odpowiednio się zregenerować. Jednym z istotnych aspektów po porodzie jest sen. To on w dużej mierze odpowiada za proces regeneracji organizmu po tak dużym obciążeniu, jakim jest właśnie poród.

Dolegliwości po porodzie

Po porodzie, niezależnie czy poprzez cesarskie cięcie, czy też w sposób naturalny, mamy do czynienia z koniecznością zregenerowania organizmu kobiety. Oprócz tego, że kobieta zazwyczaj może mieć bardzo wiele zastrzeżeń do swojego wyglądu, to jednocześnie też towarzyszą jej różne inne dolegliwości. Wśród tych najczęściej spotykanych możemy wyróżnić:

  • – ból pleców
  • – ból gardła – po cesarce jest to często pojawiająca się dolegliwość
  • – kłopoty ze snem
  • – rozdrażnienie
  • -bóle w okolicy brzucha
  • – jeśli mieliśmy do czynienia z cesarką, to oczywiście rana musi się odpowiednio zagoić

Nie wszystkie wymienione dolegliwości muszą występować jednocześnie, ale należy mieć je na uwadze.

Ofertę poduszek do karmienia znajdziesz pod tym linkiem (link afiliacyjny, robiąc zakupy pomagasz rozwijać nasz serwis).

Najlepsza pozycja do spania po porodzie

Po porodzie czymś naturalnym jest ból, a zwłaszcza ten pojawiający się w okolicach brzucha. Dlatego też niezwykle istotne jest to, aby przyjmować odpowiednią pozycję do spania, która nie będzie powodować bólu i uczucia dyskomfortu. Jaka zatem pozycja w tym momencie będzie najbardziej adekwatna? Mimo tego, że ulubiona pozycja kobiety, którą przyjmuje układając się do snu jest inna, to jednak warto postawić na pozycję na wznak i nauczyć się ją przyjmować. Mimo tego, że początkowo może wiązać się to z pewnymi trudnościami w zaśnięciu, to jednakże finalnie okaże się to najbardziej właściwe.

Pozycja na plecach, czyli inaczej mówiąc pozycja na wznak jest tą najlepszą po porodzie z uwagi na to, że w tej pozycji nie mamy do czynienia ze ściskaniem powierzchni brzucha, mamy do czynienia z pełnym luzem w tym względzie.

Warto także po porodzie zapytać się lekarza o wskazówki związane ze spaniem, z uzyskaniem odpowiedniego komfortu snu, z najlepszą pozycją do snu, którą warto przyjmować każdej nocy. Sen to jeden z kluczowych elementów dla właściwej regeneracji organizmu człowieka po porodzie. Jeśli kobieta będzie w stanie właściwie się wyspać, jeśli zadba o odpowiednią pozycję, o odpowiednią jakość materaca, o odpowiednią jakość poduszek, to jednocześnie też będzie mogła mówić o szybszym powrocie do pełni sił.

Pozycja do spania przyjmowana po porodzie ma kluczowe znaczenie i tym samym nie można wobec tego zagadnienia przejść obojętnie, nie można na niego nie zwrócić szczególnej uwagi. Poszukanie takiej pozycji, która nie będzie sprawiała żadnych trudności, która nie będzie się wiązała z pojawieniem się dodatkowych dolegliwości jest bardzo istotne i tym samym warto jest o ten aspekt zadbać.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *