Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Najpopularniejsze trasy biegowe we Wrocławiu

trasy biegowe we Wrocławiu

Pomimo, że wielkimi krokami zbliża się zima, to jednak wiele osób wciąż decyduje się na uprawianie dyscypliny sportowej jaką jest bieganie. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, gdzie właściwie można pobiegać na terenie Wrocławia, przedstawiamy kilka najpopularniejszych i najlepszych tras.

  • Trasa biegowa „Między mostami”

Trasa biegowa „Między mostami” obejmuje most Jagielloński oraz Swojczycki. Ma długość 5900 metrów. Cechuje się podłożem szutrowym, dlatego nie tylko można biegać tutaj rekreacyjnie, ale również profesjonalnie. Zaletą trasy jest fakt, że każdy jej centymetr jest oznakowany a tym samym łatwo możemy zmierzyć tempo biegu. Odbywają się tutaj zawody  „Wrocławska szóstka” i „Wrocławska trzydziestka”.

  • Trasa biegowa w parku Grabiszyńskim

Trasa biegowa w parku Grabiszyńskim uczęszczana jest przez ogromną ilość aktywnych osób. Jej długość sięga 5320 metrów i prowadzi najpiękniejszymi alejkami parku. Szutrowe podłoże osłonięte jest od wiatru i słońca, a każdy kolejny kilometr oznakowany.

  • Trasa biegowa w parku Zachodnim

Trasa biegowa w parku Zachodnim położona jest między halą Orbita a Kozanowem. Jej długość liczy sobie około 1900 metrów. Podłoże szutrowe jest tutaj idealne nawet dla początkujących biegaczy.

  • Śródmiejska Trasa Biegowa

Śródmiejska Trasa Biegowa ma długość ponad 4 kilometrów. Jej nawierzchnia składa się z kamienia chodnikowego i szutru. Trasa ciągnie się pomiędzy mostami Szczytnickim, a także Warszawskim oraz Jagiellońskimi. Trasa prowadzi nas wałem przeciwpowodziowym, jest płaska oraz utwardzona, dlatego idealna dla osób które zaczynają przygodę z bieganiem.

Opracowane przez: Aneta R.