Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Niezbędny gadżet w ciąży

poduszki ciążowe

Poduszki ciążowe uważane są przez niektóre osoby za zbędny gadżet. W rzeczywistości jednak jest to produkt, który znacząco przyczynia się do poprawienia komfortu funkcjonowania kobiety w trakcie ciąży. Ponadto również jest ona pomocna w okresie karmienia piersią. Dzięki niej można mówić o znacząco większym komforcie odpoczynku oraz snu. W okresie ciąży ma to bardzo duże znaczenie, wpływa na zdrowie kobiety oraz na prawidłowy rozwój dziecka. Tym samym jest to produkt, którego nie można nazwać zbędnym.

Co to jest poduszka ciążowa?

Na czym polega fenomen działania poduszek ciążowych? Wskazać należy na jej kształt oraz na materiał, z którego jest ona wykonana. Do wyboru przyszłe mamy mają kilka odrębnych kształtów poduszek ciążowych. Wyróżnia się tutaj w głównej mierze:

– poduszka w kształcie litery E

– poduszki w kształcie litery U

– poduszki w kształcie litery C

– poduszki w kształcie litery L

– poduszki w kształcie litery 7

– poduszki w kształcie litery 9

Poduszki ciążowe są wykonywane ze specjalnego materiału. Jest to specjalistyczna pianka poliuretanowa charakteryzująca się bardzo dużym stopniem sprężystości. Tym samym idealnie dopasowuje się ona do kształtu ciała danej kobiety. Tego rodzaju poduszki medyczne są ponadto wykonywane z materiału antyalergicznego. Ma to znaczenie zarówno w odniesieniu do kobiety jak i w odniesieniu do małego dziecka. Istotną cechą takich poduszek jest również fakt, iż poduszki można bez żadnych obaw prać i nie stanie się im nic złego.

Efekty wspomagania poduszkami ciążowymi

Jakie konkretne efekty można uzyskać dzięki zastosowaniu specjalistycznych poduszek ciążowych? Przede wszystkim można znacząco ograniczyć lub też całkowicie wyeliminować dolegliwości zwyczajowo towarzyszące kobietom w ciąży. Tym samym regularne stosowanie poduszek ciążowych powoduje eliminację bólu pleców, powoduje eliminację bólu nóg, pomaga walczyć z opuchlizną pojawiającą się na nogach kobiety. Dzięki poduszce ciążowej można mówić o wysokim komforcie snu, o możliwości właściwego wyspania się każdej nocy. W trakcie ciąży jest to wszakże bardzo istotny element, aby kobieta była w stanie odpowiednio się wyspać. Dzięki jej zastosowaniu można mówić o znaczącej poprawie krążenia krwi. Poduszki ciążowe bardzo dobrze sprawdzają się, gdy kobieta już urodzi. Pomaga ona wydatnie przyjąć odpowiednią pozycję przy karmieniu piersią. Ponadto może także pomóc maluchowi w nauce wstawania i siadania. Tym samym zakup takiej poduszki ciążowej może stać się bardzo dobrą inwestycją na długie lata.

Jak dokonać wyboru poduszki ciążowej?

Istotnym elementem jest odpowiedni wybór poduszki ciążowej. Ta kwestia nie jest czymś nieistotnym. Na rynku mamy obecnych bardzo wiele różnych kształtów tego produktu. W tym względzie należy wypróbować różne rodzaje, różne modele poduszek i dopasować dla siebie taką poduszkę, która będzie najbardziej odpowiadać. Mówiąc o wyborze poduszki ciążowej, warto również wskazać na taki aspekt, jakim jest właściwy rozmiar produktu. Mamy bowiem różne rozmiary dostosowane do kobiet o różnym wzroście. Zakup poduszki ciążowej w niewłaściwym rozmiarze może spowodować, że nie będzie ona dawała kobiecie oczekiwanych rezultatów. Bardzo ważnym elementem jest także zakup poduszki ciążowej we właściwym sklepie. Tutaj należy wskazać na profesjonalne sklepy medyczne, w których mamy gwarancję produktu certyfikowanego. Poza tym także można w tychże sklepach uzyskać fachową poradę na temat doboru poduszki ciążowej dla siebie.

Warto wspomnieć o elemencie, jakim jest cena poduszki ciążowej. W tym względzie należy na nią spojrzeć jako na długofalową inwestycję. Poduszka ciążowa nie jest produktem tanim. Jednakże jest bardzo skuteczna, niemalże niezbędna i poprawiająca jakość zdrowia oraz samopoczucia kobiety. Na rynku mamy do czynienia z kilkoma firmami zajmującymi się produkcją poduszek dla kobiet w ciąży. Tym samym należy tutaj mówić o dosyć szerokim wyborze, przed którym stają.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *