Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Nowe polskie banknoty

Wkrótce zobaczymy na własne nowej generacji banknoty, które 7 IV NBP zacznie rozprowadzać w Polsce. Nie będą zmienione prawie wcale od strony wizualnej. Będą posiadały skuteczniejsze zabezpieczenia przed fałszowaniem. TO niewielka, jednak zauważalna zmiana wyglądu. NBP nie planuje jakiejkolwiek wielkiej akcji wycofania starego typu banknotów z rynku.

Stopniowe wprowadzanie nowych banknotów

Nowe zostaną wprowadzone stopniowo, w ramach zastępowania banknotów zużytych. Polskie cechują dobre zabezpieczenia i nie są zbyt często fałszowane. NBP jednakże stoi na stanowisku, że powinniśmy cały czas podnosić jakość zabezpieczeń. Wszystkie starego typu będą cały czas ważne, jednak stopniowo wycofywane z obiegu. Niedługo zaczniemy używać nowych banknotów. Oczywiście na równi z tymi starymi.

Nie obawiajmy się nowości

Jako Polacy będziemy posiadać jedne z najnowocześniejszych banknotów na świecie. Oznacza to również duży skok w kwestii bezpieczeństwa. Niełatwo będzie je podrobić. Według NBP będzie to praktycznie niemożliwe. Czy musimy obawiać się o zwoje stare banknoty? Nie, nie musimy. Pomimo wprowadzenia nowych wersji banknotów starymi nadal będziemy mogli płacić w sklepach.

2 komentarze

  1. Margery pisze:

    Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto się odchudza ze mną?

    • ZdrowyWrocław pisze:

      Czy to w związku z zapowiedzią wprowadzenia do obiegu nowych banknotów? Będziesz odchudzać siebie czy swój portfel? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *