Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Nowoczesne baterie kuchenne: największe trendy na 2019

Nowoczesne baterie kuchenne: największe trendy na 2019

Funkcjonalna bateria ze sprężynową wylewką czy może designerska, geometryczna armatura zlewozmywakowa? Taki dylemat może przyprawić o pozytywny ból głowy, bo sklepowe półki uginają się od nowoczesnych baterii kuchennych, które wypierają z domów tradycyjne modele. Poniżej przedstawiamy trendy, jakie zyskują popularność w polskich kuchniach w 2019 roku.

Bateria poza zlewozmywakiem

Producenci prześcigają się w pomysłach na baterie zlewozmywakowe odbiegające od tradycyjnych, stojących modeli z prostą wylewką. Krzykiem mody w ostatnich miesiącach stały się wysokie baterie w różnych kolorach, które montuje się na blacie kuchennym. Na drugim biegunie są natomiast baterie ścienne, które z reguły posiadają obrotową wylewkę, sięgającą zasięgiem do obu komór zlewu. To najbardziej popularne, nieklasyczne modele baterii montowanych poza zlewem.

Mimo to zlewozmywak wciąż odgrywa dużą rolę, nawet jeśli bateria nie jest montowana na jego powierzchni. Wszystko dlatego, że jego stalowa płaszczyzna zajmuje dużo miejsca na blacie i nie zawsze jest ciesząca dla oka. Wtedy baterie spełniają dodatkowo funkcje maskujące, choć należy pamiętać, że w pierwszej kolejności powinny odpowiadać za prawidłowy napływ wody do komór. Rozprysk strumienia odbijającego się od zlewu można ograniczyć z użyciem niezwykle modnych baterii o sprężynowej lub wyciąganej wylewce, które pozwalają regulować optymalną wysokość kranu nad komorą.

Elegancja i funkcjonalność w jednym

Przy zakupie nowoczesnych baterii wcale nie musisz wybierać między funkcjonalnością a elegancją. Idąca z duchem czasu armatura kuchenna nie stawia np. na zastosowanie oszczędzającego wodę aeratora kosztem dobrej prezencji, ale raczej stara się połączyć przyjemne z pożytecznym. Współczesne trendy aranżacyjne w kuchni stawiają znak równości między elegancją i praktycznością, i to samo tyczy się baterii zlewozmywakowych.

Dlatego też popularność zyskują baterie samoczyszczące, albo te z funkcją termostatu, który pozwala oszczędzać wodę i chroni przed poparzeniami. Podobnie działają baterie z eko-przyciskiem, a nie mniejszym hitem są także modele bezdotykowe, które znasz choćby z łazienek na galeriach handlowych. Do tego rośnie produkcja baterii o niskim poziomie akustyki, która bywa przeszkadzająca przy silnym strumieniu. Wszystkie one wpisały się już w kuchenny krajobraz Polaków i przy okazji cechują się jeszcze jednym, ważnym aspektem – dekoracyjnym. Na równi z wszechstronnością baterii stawia się na ich design, dzięki czemu w ofertach figurują niezwykłe, geometryczne modele z lekko zaokrąglonymi uchwytami, albo takie z wysoką, zaokrągloną lub załamaną wylewką.

Montaż może być problematyczny

Większość nowoczesnych baterii kuchennych skonstruowano tak, aby dopasowały się do otworów czy to w zlewie, czy poza nim na blacie. Sporym ograniczeniem mogą być jednak zlewy bez wylotu. O tym, czy w zlewozmywaku można wyciąć otwór na baterię pisaliśmy już wcześniej. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku instalacji ściennej. Wówczas należy wykorzystać gotowe lub wywiercić nowe otwory ścienne i dopasować do nich podstawę baterii. Producenci dbają jednak o ten szczegół i regularnie wypuszczają na rynek modele z uniwersalnymi podstawami do różnych typów montażu lub zabudowy.

Wpis powstał we współpracy z serwisem aleno.pl.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *