Postaw na zdrowie we Wrocławiu

O matach do fitness słów kilka

o matach do fitness słów kilka

Płaski brzuch i idealna rzeźba – krótko mówiąc wiele kobiet marzy o tym, aby mieć idealną figurę. Ciężko jednak zadbać o wszystko to w jednym czasie. Zajęcia fitness, to w ostatnim czasie bardzo modny sposób, by aktywnie spędzić wolny czas, ale również dla wielu doskonały pretekst do odreagowania stresu, czy spotkania ze znajomymi. Ćwiczenia fitness jednak mogą być doskonałą formą aktywności fizycznej, grunt jednak, by odpowiednio do nich podejść. W związku z tym postanowiliśmy powiedzieć o kilku ważnych zasadach zanim zdecydujesz się wybrać na sale treningową.

Przed ćwiczeniami rozgrzewka

Nierozciągnięte ciało, które na dodatek jest przećwiczone jest podwójnie narażone na kontuzje i urazy. Każda rozgrzewka powinna trwać mniej więcej kwadrans i składać się przykładowo z przebieżek, podskoków, czy wymachów rękoma..

A co z ćwiczeniami?

W tym wypadki trzeba wziąć pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze nasze możliwości fizyczne, po drugie mięśnie, które szczególnie chcemy wytrenować. Bo zupełnie inny rodzaj ćwiczeń mamy w przypadku mięśni brzucha, nóg, ud, pleców, czy ramion. Same ćwiczenia składają się z sekwencji konkretnych ruchów. Aktualnie w wielu przypadkach ćwiczenia fitness są z elementami choreograficznymi. Nie mniej jednak nadal chętnie korzysta się z akcesoriów takich jak: ciężarki, sztangi, czy gumowe piłki.

O matach do ćwiczeń słów kilka

Jeśli jesteśmy w temacie akcesoriów, to trzeba podkreślić, że ich ważnym elementem są maty, które spełniają bardzo ważną rolę. Dobra mata, to bowiem taka, która przede wszystkim jest antypoślizgowa, a zatem zapewni stabilizacje całej naszej sylwetce. Antypoślizgowość jednak, to nie jedyna rzecz na którą musimy zwracać uwagę przy zakupie maty. Ważnym aspektem jest rodzaj wykonywanych treningów. Jeśli chodzi o sam ich rodzaj, to są one zarówno różnej długości, jak i szerokości, a także grubości. Zatrzymując się na moment przy długości musimy podkreślić, że musi ona odpowiadać wzrostowi naszego ciała. Osoby bardzo wysokie nie powinny się martwić, gdyż w obecnych czasach produkuje się maty sięgające nawet do 2-óch metrów. Szerokość także powinna być dostosowana do parametrów naszego ciała. Dziś najcieńsze maty mają nawet 5 milimetrów grubości. Odpowiednio dobrana mata uchroni nas przed kontuzjami, ale również przed otarciami, które często grożą nam poprzez ocieranie się o szorstki dywan.

A gdzie można kupić maty do fitness? Przede wszystkim w każdym dobrym sklepie z akcesoriami do ćwiczeń. Szeroką ofertę daje nam również internet, gdzie wiele sklepów specjalizuje się właśnie w produkcji mat do ćwiczeń. Jeśli chodzi o cenę – ta zależna jest przede wszystkim od rodzaju maty. Polecamy http://www.sissel.com.pl/sissel-gym-mat-180-x-60-x-1-5-cm-w-pudelku.html.

Ćwiczenia w domu

Dziś, by zapewnić sobie aktywność fizyczną nie trzeba nawet wychodzić z domu, a to wszystko dzięki internetowym pakietom ćwiczeń. Tego typu rozwiązanie daje nam przed wszystkim niezależność, co nie znaczy, że nie musimy ćwiczyć systematycznie. Tak, czy inaczej, niezależnie, czy trenujesz w domu, czy na sali, warto skonsultować same treningi z trenerem personalnym.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław