Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Odchudzanie za pomocą lewatywy – czy to daje efekty?

Odchudzanie za pomocą lewatywy - czy to daje efekty?

Sposobów na odchudzanie i utratę zbyt dużej ilości masy ciała. Możemy zastosować dietę, ćwiczenia fizyczne, lecz coraz popularniejsza staje się lewatywa. Czy przynosi ona pożądane skutki w probie odchudzania się?

Według celebrytów lewatywa jest idealna na odchudzanie

Jak twierdzi wielu celebrytów lewatywa jest jednym z najlepszych sposobów na odchudzanie. Dzięki czyszczeniu jelita grubego, zabiegu zwanego hydrokolonoterapia, możemy o wiele szybciej pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów. Jak twierdzą eksperci lewatywa w odchudzaniu to nie tylko efrekt tymczasowy, ale możemy na długi czas uzyskać upragnioną masę ciała. Spadek wagi spowodowany jest przede wszystkim utratą wody z organizmu. Sprawdźmy więc jaki efekt przynosi lewatywa i czy rzeczywiście można zastosować ją w odchudzaniu się.

Lewatywa sposobem na odchudzanie?

Jeżeli już wypróbowałeś wszelkie sposoby na odchudzanie, lewatywa może przynieść ci oczekiwane korzyści. Dzieje się tak dlatego, że regularnie wykonywana lewatywa przyspiesza usuwanie mas kałowych nagromadzanych w okrężnic. Tym samym następuje niemal natychmiastowa utrata masy ciała. Według wielu naukowców lewatywa jest jedynie efektem tymczasowym. Jeżeli usuniemy toksyny z organizmu, wtedy naprawdę i na bardzo długo schudniemy. Toksyny dotyczą różnorodnych elementów. Mogą pochodzić:

  • Z zanieczyszczonego powietrza
  • Elektrosmogu
  • Złej diety

Czy lewatywa jest dobrym sposobem na odchudzanie?

Niestety, pomimo, że wielu celebrytów twierdzi inaczej lewatywa i jej zastosowanie jest tylko elementem tymczasowym. Lewatywa powoduje utratę wody z organizmu, zaś jej niedobór jest stosunkowo szybko uzupełniony. Jedynie jeśli na stałe usuniemy toksyny z organizmu wówczas toksyczne odpady bardzo długo gromadzą się w organizmie, jelicie grubym, przez co efekt odchudzania jest bardziej skuteczny. Toksyny jeżeli są prawidłowo usunięte z organizmu, hamują wiele procesów, które negatywnie wpływają na procesy metaboliczne. Jeżeli nie będziemy z jelit regularnie usuwać odpadów będą tworzyć się masy kałowe, zaś one przyczyniać się będą do powstawania nowych, dodatkowych kilogramów. Tym samym lewatywa nie jest idealną metodą odchudzania, jednakże bardzo dobrze sprawdza się jeżeli chcemy oczyścić jelito grube. W pośredni sposób przyczynia się to do utraty wagi ciała.

Istotne jest to, że lewatywy nie można zbyt często wykonywać ponieważ może negatywnie oddziaływać na  równowagę elektrolitów a także prowadzić do odwodnienia. Dodatkowo zbyt częsta lewatywa prowadzić może do zaparć.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Zabieg powinniśmy przeprowadzić w profesjonalnych placówkach. W miejscach tych nie tylko wypłukujemy jelito grube ale także toksyn i innych złogów, jakie znajdują się w organizmie. Skuteczna jest także lewatywa wykonana domowym sposobem. W czasie  zabiegu wprowadza się do okrężnicy około 50 litrów przefiltrowanej wody. Jest ona podgrzana do około 36 stopni Celsjusza. W czasie zabiegu pielęgniarka wykonuje także delikatny masaż brzucha, ocenia położenie złogów, dlatego szybciej zostają usunięte. Zabieg tego typu kosztuje w granicach osiemdziesięciu złotych.

Obecnie wielu celebrytów korzysta z lewatywy. Uważa ją za sprawdzoną i stosunkowo bezpieczną metodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *