Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Odżywki i antykoncepcja

Zasadniczo jest to bardzo istotne pytanie, które należy sobie zadać, jeżeli trenujemy, stosujemy suplementy dla sportowców, oczekujemy ich realnego działania i jednocześnie też stosujemy farmakologiczne środki antykoncepcyjne. Tę kwestię można i należy oczywiście rozpatrywać z dwóch stron. Z jednej strony można zapytać o wpływ tabletek antykoncepcyjnych na działanie sportowych odżywek, a z drugiej strony należy także zapytać oto, jaki wpływ ma stosowanie odżywek sportowych na skuteczność środków antykoncepcyjnych.

Czy można przyjmować?

Nie można na pewno odpowiedzieć na tę kwestie w sposób jednoznaczny, gdyż każdy produkt stanowiący suplement diety dla sportowców to nieco inny skład, a więc trzeba rozpatrywać go w sposób indywidualny. Podobnie można powiedzieć w kontekście tej drugiej strony, w kontekście wpływu suplementów diety na skuteczność działania środków antykoncepcyjnych. Na pewno powiemy, że samo , które przecież jest podstawą wielu odżywek dla sportowców, nie ma żadnego wpływu na skuteczność antykoncepcji, ale przecież dla sportowców to wiele innych składników, w tym również substancji smakowych. Ich wpływ na skuteczność antykoncepcji może być bardzo zróżnicowany.

a

Zanim, więc sięgniemy po jakąś odżywkę sportową, bardzo dogłębnie powinniśmy rozważyć, czego oczekujemy i czy stosowanie owej odżywki nie będzie miało negatywnego wpływu na inne aspekty naszego życia, w tym oczywiście mamy na myśli wspomnianą wcześniej antykoncepcję. Aby uzyskać nieco więcej informacji na ten temat, możemy oczywiście korzystać z doświadczeń innych ludzi dzielących się tym doświadczeniem na forach internetowych, aczkolwiek większym pewnikiem będzie dla nas skonsultowanie się z lekarzem lub też opcjonalnie z trenerem osobistym, w zależności od tego, o co chcemy zapytać. Ogólnie rzecz ujmując musimy mieć tę świadomość, że środki antykoncepcyjne w połączeniu z odżywkami sportowymi mogą wywoływać bardzo różne działania, mogą powodować nawet pewne skutki uboczne groźne dla naszego zdrowia.