Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Pilates przy bólach kręgosłupa

pilates

Bóle kręgosłupa dotyczą bardzo wielu współczesnych osób. Jest to niepokojące i kłopotliwe zjawisko, któremu należy się przeciwstawiać. W jaki sposób? Możliwości jest wiele. Do metod walki z bólem kręgosłupa można zaliczyć:

– masaże

– różnego rodzaju ćwiczenia

– stosowanie leków przeciwbólowych

Masaże oczywiście są dobrym rozwiązaniem. Leki przeciwbólowe to środek doraźny. Ćwiczenia w tym miejscu wydają się najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Oczywiście możliwości jest bardzo wiele. Niektóre ćwiczenia będą odpowiednie, inne będą nam szkodzić. Jest jednak pewna forma aktywności fizycznej, która bardzo konkretnie nadają się dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa.

Idealne wspomaganie zdrowia

Pilates to ćwiczenia znane już od początku XX wieku. Twórcą tej metody jest Joseph Pilates, którego zdrowie było wątłe. Opracował metodę ćwiczeń, która bardzo dobrze się sprawdza również dzisiaj. Pilates ma bardzo różne zastosowania. Można dzięki tym ćwiczeniom osiągnąć bardzo różne cele. Jednym z nich jest właśnie poprawa funkcjonowania mięśni pleców. Tym samym mamy do czynienia z usuwaniem bólu pleców. Oczywiście jednocześnie też bardzo istotne jest to, aby mimo wszystko ograniczyć wpływ czynników pogarszających funkcjonowanie pleców, wpływające na pojawienie się bólu kręgosłupa. Jednakże biorąc udział w zajęciach pilates można zmniejszyć ryzyko tego bólu. Istotne będzie także to, aby każde ćwiczenie wchodzące w zakres pilates było wykonane w sposób dokładny. Owa dokładność jest elementem gwarantującym skuteczność działania.

Reformery poprawiają skuteczność ćwiczeń

Każde zajęcia pilates wpływają w sposób pozytywny na funkcjonowanie mięśni grzbietu. Mowa jest o znaczącym ich wzmocnieniu. Z drugiej strony należy także wskazać, że jeszcze większą skuteczność można uzyskać dzięki dodatkowemu zastosowaniu urządzeń jakimi są reformery pilates. Czym one są? Mowa jest o specjalistycznych łóżkach, platformach do pilates. Mają one postać owego łóżka wykonanego z aluminium lub też z drewna. Dodatkowo jednak mają w sobie umieszczonych wiele elementów pozwalających wykonać poszczególne ćwiczenia. Linki, uchwyty, inne elementy pozwalają jeszcze skuteczniej ćwiczyć. Z tym sprzętem mamy do czynienia praktycznie w każdym klubie fitness, w różnych ośrodkach sportowych, w których organizowane są owe zajęcia z zakresu pilates. Dlatego też w tych zajęciach warto wziąć udział właśnie z użyciem reformerów. Są one coraz bardziej popularne i jednocześnie też coraz bardziej rozbudowane, pozwalające na więcej.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *