Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Płatne i darmowe programy antywirusowe – zabezpiecz swój komputer

Darmowe programy antywirusowe – zabezpiecz swój komputer

Komputer – dziś wielu z nas prawdopodobnie nie wyobraża sobie funkcjonowania w ciągu dnia bez tego urządzenia. Z komputera korzystamy w pracy i w domu. Przechowujemy najważniejsze materiały, zdjęcia, filmy… W szczególności w dobie internetu jednak nie trudno o wirus, który atakuje to urządzenie. Nie wielu zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę przez drobnostkę można stracić wszystkie najważniejsze dane. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się płatne i darmowe programy antywirusowe, które zabezpieczają nasz komputer. O tym dlaczego warto je instalować powiedzieliśmy sobie wyżej, poniżej jednak skupimy się na programach, które cieszą się największym zaufaniem.

Twojego urządzenia

– prawdopodobnie aktualnie jest to jeden z najpopularniejszych ów. Nic dziwnego, bowiem ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki niemu możesz bezpiecznie serfować w siedzi, sprawdzać pocztę, oraz strony www. Ten antywirus działa również profilaktycznie, zatem ochrania jeszcze przed potencjalnymi zagrożeniami. Norton daje też maksymalne bezpieczeństwo względem oglądania niewłaściwych treści przez . Na niebezpieczne i zainfekowane pliki zakłada się specjalne blokady. Wykrywa i usuwa wirusy, zagrożenia, nie pozwala, by na Twój serwer dostały się niepowołane osoby. Dzięki temu Też Twój komputer pracuje szybciej i wydajniej.

Bitdefender – w przypadku tego programu to specjalizuje się on w walce z wirusami złośliwymi takimi jak: malware, spyware, adware, Trojany, Worms, Phishing, a także Ransomware. Monitoruje ważne procesu zachodzące w urządzeniach (np. przelewy bankowe). Program wychwytuje problem w trakcie korzystania z urządzenia. Pozwala również uniemożliwić wyskakiwanie dodatkowych okienek, co w praktyce często nas denerwuje.

– także skutecznie ochrania naszą pocztę i strony www przed szkodliwymi wirusami ( trojańskie, programy szpiegowskie itp.). A skoro o poczcie mowa to Kaspersky posiada funkcje skanowania. Podobnie jak Norton zabezpiecza komputer przed możliwymi, jeszcze nie powstałymi wirusami informując użytkowników i blokując niebezpieczne strony internetowe.

– o tym programie mówi się, że jest niewidzialny. Dlaczego? Pracuje tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Ochrania komputer przed szkodliwymi wirusami zarówno na twardym dysku, jak i poprzez sieć. Użytkownicy Pandy chętnie korzystają z tego oprogramowania ze względu na to, iż w żadnym stopniu nie spowalnia on pracy komputera.

Eset – kolejny program, który doskonale zapewni Ci bezpieczeństwo przeglądania poczty, a także stron internetowych. Eset jest doskonale przygotowanym programem w zakresie blokowania tzw. przestępców komputerowych. Ochrania Cię przed stronami, które próbują wyłudzić Twoje dane osobowe. Ponadto jeśli np. zaginie Twój laptop to program pozwoli Ci go zlokalizować, a nawet wysłać wiadomość do złodzieja z żądaniem zwrócenia sprzętu.

– ochrania komputer przed złośliwymi programami (często jeszcze przed ich potencjalnym zagrożeniem). Ponadto ten program ochrania Cię również w trakcie odwiedzin na portalach społecznościowych, gdzie dzięki niemu nie wejdziesz w żaden, szkodliwy link.