Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poduszka ortopedyczna dla śpiących na plecach

Która pozycja w czasie snu jest najlepsza dla zdrowia? Istnieje wiele opinii. Nie mniej jednak niezależnie od ułożenia ciała w czasie snu należy zadbać o to, by i znajdowały się w neutralnej pozycji. Za jedną z najlepszych pozycji uważa się spanie na plecach. Właśnie dla osób śpiących w ten sposób wyprodukowano poduszkę ortopedyczną. My postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej zarówno o samej poduszce, jak i zaletom zasypiania na plecach.

do spania na plecach – co daje?

Dzięki tego typu poduszce głowa utrzymuje się w neutralnej pozycji, a dodatkowo kręgosłup szyjny nie zostaje wypchnięty do góry. Z wyglądu poduszka jest niska, miękka, z lekkim, dodatkowym wcięciem na samym środku. Twardość uzależniona jest od indywidualnych potrzeb każdego klienta. W wielu przypadkach jednak zaleca się modele średnio – twarde ze względu na brak odkształcania pod wpływem nacisku.

Zalety spania na plecach

Spanie na plecach ma wiele zalet. Przede wszystkim zapobiega bólom pleców i karku. Dobrze wpływa na układ trawienny, gdzie minimalizuje ryzyko cofania się kwaśności treści żołądkowej do przełyku. Spanie na plecach dobrze wpływa na nasz . Skóra nie tylko zyskuje świeżość, ale i zmniejsza się ryzyko przedwczesnego starzenia się skóry. Jedyną wadą spania na plecach jest zwiększona tendencja do chrapania. W przypadku tej pozycji należy zwrócić uwagę, by i ręce były wyprostowane (wzdłuż ciała).

Do kupienia – gdzie?

Tego typu poduszki spotkać można w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Ponadto mamy wiele sklepów online specjalizujących się w produkcji poduszek ortopedycznych. Poduszki ortopedyczne ą wiele dodatkowych zalet. Są łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu można z nich korzystać przez długi czasu. Dzięki bezpiecznym materiałom z których są wykonane mogą być używane także przez alergików. Samo używanie poduszki na początku może być nieco trudne ze względu na przystosowanie się ciała do nowego ułożenia. Po krótkim czasie jednak zaczyna się odczuwać znaczącą poprawę.

Opracowane przez: Anna D.