Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poduszka sensometryczna

poduszka

Postęp cywilizacyjny spowodował, że aktualnie nie musimy wiele chodzić. Pytanie, czy jest to dobre dla naszego zdrowia? Dziennie siedząc spędzamy kilkanaście godzin. Taki styl życia sprzyja pojawianiu się problemów z kręgosłupem. Warto więc im zapobiegać. W związku z tym można sięgnąć po poduszkę sensometryczną.

Poduszka sensometryczna – do nam daje?

Gwarantuje prawidłową sylwetkę w czasie siedzenia. Przede wszystkim odciąża nasze plecy. Dzięki swoim właściwościom nasze mięśnie mimo jednej pozycji pozostają w ciągłym ruchu. Ponadto reguluje ciężar ciała na przykład w czasie zmiany pozycji. Poduszka sensometryczna jest bardzo wygodna. Wspiera także zdrowie nóg, oraz stóp. Zyskuje na niej także układ krążenia. Choć z poduszki sensorycznej najchętniej korzystają pracownicy biurowi, to zalecana jest także osobom starszym. Minimalizuje bowiem ryzyko upadków. Poduszki sensoryczne są odporne na uszkodzenia, dzięki czemu mogą służyć przez długi okres czasu.

Poduszki sensoryczne dostępne są w różnych kształtach. Owalne, okrągłe, jak i kwadratowe. Dzięki charakterystycznym, gumowym wypustkom często potocznie nazywane są „jeżykami”.

Szczegółowe, przykładowe zastosowania

Poduszki sensoryczne służą także do wykonywania różnych ćwiczeń. Dzięki nim możemy ćwiczyć m.in. koordynacje ruchową, równowagę, czy odpowiednie przenoszenie ciężaru z nogi na nogę. Jest doskonałym elementem rehabilitacji. Stąd tak często zalecana jest pacjentom po urazach narządów ruchu.

„Siedzenie dynamiczne”, tak potocznie określa się zastosowanie poduszki sensorycznej. Powoduje ona bowiem właściwe ułożenie pleców. Poprzez regulacje napięcia mięśni posturalnych zmniejszone zostaje ryzyko przeciążenia kręgosłupa.

Poduszki sensoryczne mają właściwości masujące. Dbają o nie charakterystyczne, wystające wypustki. A dzięki naruszanym receptorom czuciowym poprawia się ukrwienie stóp. Na to wpływ zarówno na odprężenie mięśni, jak i układ krążenia.

Zobacz również: http://www.sissel.com.pl/sissel-sitfit-plus.html

Opracowane przez: ZdrowyWrocław