Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poduszka sensomotoryczna i jej zalety

poduszka ortopedyczna

Bardzo wiele osób każdego dnia swoją pracę wykonuje siedząc. Co więcej wiele czasu spędzamy przed komputerem, czy telewizorem. Ograniczamy aktywność fizyczną do minimum, a to najprostsze sposoby, aby nabawić się bólu i poważnych schorzeń w obrębie kręgosłupa. Okazuje się, że nie wystarczy wygodny fotel, lecz warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną, aby zadbać w pełni o kręgosłup.

Czym jest poduszka sensomotoryczna?

Poduszka sensomotoryczna jest podkładką korekcyjną, którą uznać można za nowoczesne i innowacyjne narzędzie rehabilitacyjne. Służą one naszemu kręgosłupowi w doskonały sposób, a co więcej pozwalają na wykonywanie ćwiczeń określonego rodzaju. Poduszki sensomotoryczne są różnorodne i każdy może dobrać je do swoich indywidualnych potrzeb. Wyróżnić możemy:

  • Dyski rehabilitacyjne
  • Jeżyki
  • Berety
  • Podkładki

Takie akcesoria pozwalają nam wygodnie i dynamicznie siedzieć, a także zapewniają stabilne podparcie dla naszych pleców. Ten wyrób medyczny polecany jest grupie użytkowników, którzy wiele czasu spędzają siedząc, a tym samym brakuje im adekwatnej dawki aktywności ruchowej.

Cechą charakterystyczną owych poduszek jest to, że posiadają wypustki z jednej strony ich powierzchni, zaś z drugiej strony znajduje się materiał antypoślizgowy dzięki któremu poduszka jest stabilna, bezpieczna i nie przesuwa się. Poduszki tego typu są wypełnione powietrzem i można używać je po zastosowaniu zwykłej pompki. Głównym zadaniem poduszek jest pobudzenie receptorów nerwowych, poprawa kondycji ruchowej, a także sensomotoryki całego ciała. O zaletach poduszek przeczytasz TUTAJ.

Jakie korzyści mamy ze stosowania poduszek z wypustkami?

Stosowanie poduszek z wypustkami niesie ze sobą ogromną ilość różnorodnych korzyści. Jeśli siedzimy na zwykłym krześle, czy nawet w fotelu, jaki to posiada wyprofilowane oparcie, przyjmujemy nieprawidłową pozycję ciała. Jeśli z kolei stosujemy poduszkę sensomotoryczną wówczas wymuszają one prostą, a zarazem naturalną i fizjologiczną postawę dla kręgosłupa. Siedzimy więc prosto, a jednocześnie dbamy o zdrowie kręgosłupa i zapobiegamy powstawaniu i rozwijaniu się szeregu chorób.

Warto zaznaczyć, że atutem owych poduszek, które możemy określić mianem rehabilitacyjne, lecznicze i medyczne, jest szybko zauważalne działanie. Już po krótkim czasie od rozpoczęcia ich stosowania zauważamy, że nie cierpimy na bóle pleców, nie garbimy się, a także nie boli nas głowa. Tym samym stymulujemy mięśnie do lepszej pracy, następuje poprawa samopoczucia, a także wpływa to na pamięć, koncentrację i równowagę.

Opracowane przez: Aneta R.