Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poduszki dla niemowląt – czy są potrzebne?

poduszki dla niemowląt

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niemowlak jest stale narażony na różne niebezpieczeństwa. Nawet we własnym łóżeczku nie jest w pełni bezpieczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim należy wskazać na zagrożenie plagiocefalią. Jest to zjawisko odkształcenia się główki dziecka na skutek niewłaściwego nacisku. Z jednej strony powiemy, że dziecko nie powinno mieć w łóżeczku żadnej , aby oddalić zagrożenie uduszenia.

Jednakże także bez poduszki dziecko jest narażone właśnie na odkształcenie się czaszki. Wynika to z faktu, że nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i tym samym właśnie może dochodzić do powstawania owych odkształceń. W skrajnych przypadkach owe odkształcenia mogą powodować konieczność przeprowadzenia operacji chirurgicznej.

Zapobieganie nie jest trudne

Aby uniknąć plagiocefalii, należy sięgnąć po specjalistyczne dla niemowlaków. Są to produkty, które dostępne są w specjalistycznych sklepach medycznych. Poduszki te odznaczają się bardzo konkretnymi cechami, dzięki którym nie ma mowy o możliwości wystąpienia owych odkształceń. Poduszki te nie tylko pozwalają na zapobieganie odkształceniom czaszki, ale równocześnie też powodują, że nie ma konieczności poprawiania ułożenia główki dziecka w łóżeczku. Dziecko instynktownie układa się tak jak powinno. Poduszki ortopedyczne dla , dla niemowlaków chronią oraz leczą płaską główkę. Poduszki dla maluszka znajdziesz również na STRONIE.

Kryteria wyboru

Nie każdy produkt dostępny w sklepie pod nazwą dla niemowlaka jest właściwy. Jakie kryteria zatem powinna ona spełniać?

  • powinna być wykonana z materiału antyalergicznego – głównie mowa o poszewce,
  • powinna być wykonana z materiału oddychającego,
  • powinna mieć odpowiedni kształt.

To właśnie ów kształt ma kluczowe znaczenie. odkształca się w zależności od ułożenia dziecka. Jej dopasowanie do kształtu anatomicznego dziecka jest kluczem do jej użyteczności. Bardzo ważnym aspektem jest dobór rozmiaru. Z tego też powodu należy poduszkę kupować tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach medycznych. Przed zakupem warto znać obwód główki dziecka. Mimo, że ono rośnie, to jednakże w początkowej fazie życia obwód główki będzie się mieścił w pewnych granicach.

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka nie jest czymś, co musimy mieć. Jednakże na pewno warto ją mieć. Wszelkie wady związane z miękkością tkanek na głowie można korygować za jej ą i można ich uniknąć dzięki dobrej jakości poduszce ortopedycznej przeznaczonej dla niemowlaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *