Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poduszki dla niemowląt – czy są potrzebne?

poduszki dla niemowląt

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niemowlak jest stale narażony na różne niebezpieczeństwa. Nawet we własnym łóżeczku dziecko nie jest w pełni bezpieczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim należy wskazać na zagrożenie plagiocefalią. Jest to zjawisko odkształcenia się główki dziecka na skutek niewłaściwego nacisku. Z jednej strony powiemy, że dziecko nie powinno mieć w łóżeczku żadnej poduszki, aby oddalić zagrożenie uduszenia.

Jednakże także bez dziecko jest narażone właśnie na odkształcenie się czaszki. Wynika to z faktu, że nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i tym samym właśnie może dochodzić do powstawania owych odkształceń. W skrajnych przypadkach owe odkształcenia mogą powodować konieczność przeprowadzenia operacji chirurgicznej.

Zapobieganie nie jest trudne

Aby uniknąć plagiocefalii, należy sięgnąć po specjalistyczne ortopedyczne dla niemowlaków. Są to produkty, które dostępne są w specjalistycznych sklepach medycznych. Poduszki te odznaczają się bardzo konkretnymi cechami, dzięki którym nie ma mowy o możliwości wystąpienia owych odkształceń. Poduszki te nie tylko pozwalają na zapobieganie odkształceniom czaszki, ale równocześnie też powodują, że nie ma konieczności poprawiania ułożenia główki dziecka w łóżeczku. Dziecko instynktownie układa się tak jak powinno. Poduszki ortopedyczne dla dzieci, dla niemowlaków chronią oraz leczą płaską główkę. Poduszki dla maluszka znajdziesz również na STRONIE.

Kryteria wyboru

Nie każdy produkt dostępny w sklepie pod nazwą ortopedyczna dla niemowlaka jest właściwy. Jakie kryteria zatem powinna ona spełniać?

  • powinna być wykonana z materiału antyalergicznego – głównie mowa o poszewce,
  • powinna być wykonana z materiału oddychającego,
  • powinna mieć odpowiedni kształt.

To właśnie ów kształt ma kluczowe znaczenie. odkształca się w zależności od ułożenia dziecka. Jej dopasowanie do kształtu anatomicznego dziecka jest kluczem do jej użyteczności. Bardzo ważnym aspektem jest dobór rozmiaru. Z tego też powodu należy poduszkę kupować tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach medycznych. Przed zakupem warto znać obwód główki dziecka. Mimo, że ono rośnie, to jednakże w początkowej fazie życia obwód główki będzie się mieścił w pewnych granicach.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

ortopedyczna dla niemowlaka nie jest czymś, co musimy mieć. Jednakże na pewno warto ją mieć. Wszelkie wady związane z miękkością tkanek na głowie można korygować za jej pomocą i można ich uniknąć dzięki dobrej jakości poduszce ortopedycznej przeznaczonej dla niemowlaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *