Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

poduszka do siedzenia

Siedzący tryb życia, to jedna z dolegliwości XXI wieku. Całodzienna praca, a popołudniami całkowity brak aktywności fizycznej, a jedynie jedzenie przed telewizorem lub komputerem. A przecież o wiele zdrowszy byłby chociażby krótki spacer… Taki styl życia niestety dość szybko odbija się na naszej sylwetce. Bo tu należy wspomnieć, że często lekceważymy fakt, że siedzimy zwyczajnie zgarbieni… Dlatego, by zwalczyć ten problem powstały poduszki ortopedyczne do siedzenia.

Jakie są ich zadania?

Zapobieganie bólom kręgosłupa, oraz wadom postawy – oto główne założenie poduszek ortopedycznych do siedzenia. Tego typu poduszki, to także doskonała profilaktyka w celu zapobiegania wadom postawy, oraz wspomnianym bólom kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia – rodzaje

Pierwszy z wymienionych typów, to poduszka sensomotoryczna. Z tego typu poduszek korzysta się jak z elementu rehabilitacyjnego. Tu skorzystają pacjenci zmagający się z bólami kręgosłupa, które związane są dyskopatią, rwą kulszową, przepukliną, krążkiem, czy zmianami zwyrodnieniowymi. Warto też dodać, że ten rodzaj poduszek poprawia również krążenie krwi.

Drugi rodzaj, to poduszka lędźwiowa. Pomaga przede wszystkim w przypadku dyskopatii kręgosłupa, jednak tego typu poduszki doskonale sprawdzają się również jako profilaktykę w przypadku pracy w pozycji siedzącej (na przykład za kierownicą samochodu)..

Poduszki na krzesło w formie nakładki zdają się być najbardziej praktyczne. Dlaczego? Są niewielkie zatem można je przewozić i korzystać tym samym z nich zarówno w pracy, jak i w domu. Charakteryzują je maleńkie punkciki, które masują nie tylko kręgosłup, ale i większość mięśni. Ponadto mają dobry wpływ na krążenie krwi.

Kolejnym rodzajem poduszek, który wykorzystywany jest w samochodzie, to podkładka masująca zarówno odcinek lędźwiowy, jak i górną część łopatek. Ten rodzaj poduszek umożliwia regulacje poziomów drgań fotela, co powoduje, że sami decydujemy o sile naszego masażu.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław