Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poduszki w życiu niemowlaka

Wiele osób popełnia bardzo duży błą wkładając niemowlakowi do łóżeczka poduszkę. Oczywiście chcemy, aby naszemu dziecku było podczas snu bardzo wygodnie. Niemniej jednak w pierwszych dniach i tygodniach życia owa w łóżeczku stanowi dla dziecka pewne zagrożenie. Niemowlak nie ma wykształconej umiejętności obracania główki i może się przez poduszkę udusić. Poza tym tkanki czaszki są miękkie, a nie mogąc główki obrócić, dochodzi do różnego rodzaju odkształceń. To właśnie są powody, dla których poduszka nie powinna być wkładana do łóżeczka niemowlaka. Wyjątek stanowią specjalistyczne poduszki ortopedyczne, które przeznaczone są tylko i wyłącznie do łóżeczek niemowlaków.

Korzyści ze stosowania poduszek ortopedycznych

Zasadniczo każdy człowiek może odczuć pewne korzyści związane ze stosowaniem specjalnych poduszek ortopedycznych. W odniesieniu do niemowlaków możemy mówić o specjalnych korzyściach. Chodzi mianowicie o:

– korygowaniu różnych wad ortopedycznych,

– eliminowaniu możliwości wystąpienia zjawiska plagiocefalii lub korygowaniu tego zjawiska,

– zapewnieniu pełnej wygody, a tym samym zdrowego snu niemowlaka

Te aspekty bez wątpienia wpływają na fakt, iż specjalistyczna przeznaczona dla niemowlaków jest produktem niezbędnym do zastosowania w każdym łóżeczku. O zaletach poduszek przeczytasz również na STRONIE

Inne zalety tych poduszek

Korygowanie różnych wad postawy oraz zapobieganie płaskiej główce to nie jedyne zalety zastosowania tego produktu. Nie można nie wskazać także na inne aspekty. Poduszki te są wykonane z materiału antyalergicznego, co również w pierwszym okresie życia malucha ma bardzo istotne znaczenie. Poduszki są również bardzo wygodne, a tym samym zapewniają pełną wygodę snu. Są wykonane ze specjalistycznej pianki, przez co niemowlak ma możliwość poruszania główką w trakcie leżenia na niej. Poza tym również poduszka idealnie dopasowuje się do kształtu ciała niemowlaka, co ma bardzo duże znaczenie dla zapewnienia zdrowego snu. Cena poduszek ortopedycznych nie są bardzo niskie. Jednakże ich jakość jest na tyle wysoka, że jest to zakup wart swojej ceny. Musimy dodać oczywiście, że poduszki ortopedyczne dla niemowlaków należy kupować tylko i wyłącznie w specjalistycznych sklepach medycznych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że ów produkt w stu procentach będzie spełniał nasze oczekiwania. Poza tym również owa pewność będzie dotyczyć bezpieczeństwa takiej poduszki. Są to aspekty, które ą bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka od jego pierwszych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *