Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Połóg – okres następujący po porodzie

połóg

Czy wiesz, jakie zmiany bęą następowały w twoim ciele zaraz po urodzeniu dziecka? Jeżeli nie, to obowiązkowo przejrzyj ten tekst i przygotuj się na to, że twój organizm będzie wymagał nie tylko dodatkowych sił, ale i dodatkowego czasu na odnowę. i to bardzo wytężony czas dla organizmu kobiety ciężarnej.

W rozwój płodu angażuje się przecież większość organów wewnętrznych, których celem jest zagwarantowanie jak najlepszych warunków płodowi, nawet kosztem formy a także zdrowia kobiety ciężarnej. Niestety wraz z urodzeniem dziecka organizm nie przestawia się bezwarunkowo na miniony rytm.

połógPotrzebuje on około dwóch miesięcy, aby wrócić do minionej kondycji. Ten czas właśnie jest definiowany jako . Połóg nie u wszystkich kobiet przebiega tak samo. Są kobiety, które już po dwóch tygodniach od urodzenia dziecka czują się rewelacyjnie. Inne natomiast wymagają większej ilości czasu. Większość kobiet przyjmuje podczas ciąży, zwłaszcza zaś kwas foliowy. Polecamy nie zaprzestawać tej suplementacji już po porodzie.

Pierwszą i trudną do przegapienia dolegliwością ujawniającą się zaraz po porodzie są problemy z kroczem. Jeżeli urodzisz bez nacięcia w rzeczywistości powinno się ono zagoić dość szybko, w innym wypadku musisz odczekać tydzień. Oprócz tego możesz odczuwać dyskomfortu z siadaniem, wydalaniem moczu czy też stolca. W ekstremalnych przypadkach występują nawet odbytu. Połóg to czas, w którym występuje krwawienie z dróg rodnych a także bóle podbrzusza, szczególnie przy karmieniu. Typowymi przypadłościami są także: nawał pokarmu, i nadmierne pocenie.

Jeśli połóg trwa dłużej niż dwa miesiące koniecznie skonsultuj się z lekarzem ginekologiem.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław