Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poznaj sekret witalności – koenzym q10 i jego właściwości

Poznaj sekret witalności - koenzym q10 i jego właściwości

Po trzydziestym roku życia dawna siła wydaje się gdzieś umykać. Skóra gubi elastyczność, na buzi zarysowują się nieznaczne bruzdy. Mogą zacząć się kłopoty z sercem, a pokonanie klatki schodowej zaczyna wywoływać zaskakującą zadyszkę. Pojawiają się cienie i worki pod oczami. To właśnie reakcja ciała na niedobór pożądanej substancji, którą jest koenzym Q10. Koenzym Q10 to substancja występująca we wszystkich komórkach naszego ciała – jest źródłem energii niezbędnym do jej właściwego działania. Ten unikatowy składnik, którym jest koenzym Q10, bierze udział w cyklu energetycznym – właściwie większość energii generowana w ciele jest generowana przy potężnym wpływie, który ma właśnie koenzym Q10!

Niezastąpiony przeciwutleniacz

To przecież nie koniec. Ten drogocenny skarb, którym jest koenzym Q10, jest także niezastąpionym przeciwutleniaczem: hamuje on szkodliwe procesy utleniania, chroniąc głównie łańcuchy białkowe, z których skonstruowane jest np. DNA. Przeciwdziała tym samym mutacjom, i ma fantastyczne działanie przeciwnowotworowe. Co więcej, wspomaga dobry cholesterol LDL, dobroczynnie wpływając na pracę mięśnia sercowego.

Najczęściej uważa się, że witaminy A i E są sekretem witalności. To prawda, ale jej działanie bez wsparcia jakie oferuje koenzym Q10 nie byłoby możliwe. To właśnie koenzym Q10 sprawia, że wit. E dużo skuteczniej się absorbuje, a jej szybko ginące zapasy sprawnie się regenerują. Koenzym q10 lepszy jest niż botox.

Zastosowanie koenzymu g10 w kuracjach

Czy to już koniec pozytywów jakie ma koenzym Q10? Oczywiście nie: stosowany jest on w kuracji paradontozy, strzegąc siłę dziąseł, a także przeciwdziała ostrym dolegliwościom migrenowym. Dodatkowo, pomaga zachować rześki powab skóry, gdyż ma niepodważalne działanie likwidujące zmarszczki.

Komu rekomendowany jest koenzym Q10?

W zasadzie dla każdego po 25-30 roku życia. Papierosy, alkohol, chaotyczny tryb życia, niezdrowa dieta – to rzeczy, które sprawiają, że koenzym Q10 na serio ucieka z ciała! Zapasy koenzymu kończą się zastraszająco szybko, a jego dostarczanie razem z jedzeniem jest niesamowicie trudne. Aby zaspokoić jego wymagany poziom trzeba by spożywać prawie kilka kilogramów niegotowanego mięsa wołowego – najlepiej serc. Nie brzmi zbyt smacznie? To fakt, dlatego też suplementy diety posiadające koenzym Q10 są świetną opcją.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław