Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Puste kalorie

kalorie

By organizm mógł prawidłowo funkcjonować, każdego dnia trzeba dostarczyć mu odpowiednia ilość kalorii. W zależności od wieku, płci oraz rodzaju wykonywanej czynność, organizm potrzebuje różnej ilości kalorii. Im wyższy wysiłek, tym tych kalorii powinno być więcej. Jednak komponując posiłki, obok ilości należy dbać również o jakość dostarczanych kalorii. Dania szybkie, typu instant oraz wszystkie tłuste fast foody dostarczają jedynie pustych kalorii, które jedynie zabijają głód, ale nie dostarczają niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu mikroelementów i składników odżywczych.

Niezdrowe jest również białe , słodycze i produkty mączne. Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem pewnym zmian w codziennym jadłospisie. Białe bułki można zastąpić pieczywem pełnoziarnistym. Zamiast dań instant, lepiej ugotować do razu duży garnek zupy na cały tydzień. Ze słodyczy warto wybierać ciemną, gorzka czekoladę, która dostarcza cennego magnezu. Najmniej zdrowe są czekolady pełnomleczne ze słodkim nadzieniem.

By móc czerpać z życia pełnymi garściami, należy zapewnić sobie odpowiednia ilość energii. Uzyskuje się ją ze spożywanych każdego dnia posiłków. Okazuje się jednak, ze nie liczy się tylko ilość spożywanych kalorii. Równie ważna jest też ich jakość. Najlepiej na organizm działają produkty zdrowe, pełnowartościowe, które dostarczają niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych. Najlepiej od razu pożegnać się z bezwartościowymi fast foodami i ograniczyć słodycze, jeśli się chce prowadzić zdrowy .

Dietetycy i lekarze zgodnie twierdzą, że najzdrowsze dla organizmu są małe porcje, które powinno się spożywać, co kilka godzin, gdy poczuje się prawdziwy głód. Dzięki temu kalkulator BMI nie będzie już wskazywać wysokich wyników! Przekąski miedzy posiłkami nie są wskazane. Zwykle to właśnie one są przyczyny wzrostu wagi. Podstawa w dziennym menu to pełnowartościowe oraz obiad. Kolacja i inne posiłki miedzy głównymi daniami powinny być przede wszystkim lekkie. Idealnie nadają się , chude jogurty czy płatki ryżowe. Warto również włączyć do codziennego jadłospisu świeża warzywa oraz owoce.